اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

عربستان به دنبال ساخت موشک با همکاری یک شرکت آمریکایی

عربستان به دنبال ساخت موشک با همکاری یک شرکت آمریکایی

یک شرکت سعودی با هدف ساخت موشک با یک شرکت برجسته آمریکایی در زمینه فناوری موشکی و صنایع فضایی، تفاهم نامه اولیه امضا کرد.

به گزارش امروز (دوشنبه) روزنامه عکاظ، این تفاهم نامه در زمینه فناوری ساخت قطعات موشکی، صنایع فضایی، انرژی جایگزین و صنایع نفت و برخی از اجزای تانک ها، وسایل نقلیه زرهی و اتومبیل های لوکس اسپرت با هدف انتقال تخصص، فن آوری و تجربیات آنها و نیز آموزش جوانان سعودی، امضا شده است.

این روزنامه اعلام کرد: که این تفاهم نامه توسط «التمبکتی» مدیر کل گروه بازرگانی و نماینده شرکت آمریکایی به امضا رسیده است. این روزنامه امضای این توافق نامه را در جهت اجرای یک پروژه استراتژیک پیشرفته توصیف کرد که از بخش صنعت نظامی عربستان سعودی حمایت می کند.

التمبکتی در این باره گفت که کار برای دریافت مجوزهای لازم صنعتی و همچنین بهره مندی از بودجه ارائه شده توسط دولت یا موسسات مالی خصوصی، اعم از ملی یا جهانی، برای دستیابی به اهداف این پروژه که با چشم انداز ۲۰۳۰ مطابقت دارد، در حال انجام است.

وی افزود: پیش بینی می شود این پروژه در نیمه دوم سال آینده ۲۰۲۱ در شهر ریاض راه اندازی شود در عین حال که امکان جابجایی محل افتتاح کارخانه به شهر جده نیز وجود دارد. این کارخانه بسیاری از تجهیزات مهم از جمله ساخت بدنه اتومبیل، کلاهک های موشک و سکوهای الکترونیکی را علاوه بر وسایل نقلیه زرهی و اتومبیل های لوکس فراهم می کند.  / ایرنا

کپی