اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

رمزگشایی از170فقره سرقت در قزوین

رمزگشایی از170فقره سرقت در قزوین

فرمانده انتظامی استان قزوین از شناسایی و دستگیری اعضای باند ۵ نفره سارقان و اعتراف آنان به ۱۷۰ فقره سرقت خودرو و لوازم داخل خودرو در قزوین خبر داد.

سردار مهدی حاجیان با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو و لوازم داخل خودرو در شهرستان البرز، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با اقدامات فنی، پلیسی و انجام تحقیقات گسترده شبانه‌روزی ۳ نفر از سارقان حرفه‌ای سابقه‌دار را در استان البرز شناسایی و با هماهنگی قضایی در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

 سردار حاجیان با اشاره به انتقال سارقان دستگیر شده به پلیس آگاهی، خاطرنشان کرد: متهمان در بازجوئی فنی و تحقیقات پلیسی به ۱۰۰ فقره سرقت خودرو و ۷۰ فقره لوازم داخل خودرو با همکاری ۲ مالخر اعتراف و پس از تکمیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

سردار حاجیان ضمن اشاره به شناسایی و دستگیری ۲ مالخر و کشف تعدادی از اموال مسروقه، سهل‌انگاری و عدم استفاده از تجهیزات بازدارنده سرقت را علت عمده وقوع اکثر سرقت‌ها اعلام کرد و از شهروندان خواست با مجهز کردن خودروهای خود به تجهیزات حفاظتی و امنیتی از وقوع سرقت خودرو پیشگیری کنند.

فرمانده انتظامی استان قزوین تصریح کرد: متأسفانه برخی از شهروندان با وجود داشتن پارکینگ در ساختمان محل سکونت خود، با پارک خودرو در کوچه و خیابان و بدون استفاده از قفل فرمان و پدال و سایر تجهیزات ایمنی زمینه را برای ارتکاب جرم توسط سارقان مهیا می‌کنند./پلیس 

 

کپی