اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

عبور شمار جان باختگان کرونا در جهان از مرز یک میلیون نفر

عبور شمار جان باختگان کرونا در جهان از مرز یک میلیون نفر

شمار جان باختگان ویروس کرونا در جهان از مرز یک میلیون نفر عبور کرد و آمریکا همچنان در این میان کانون شماره یک مبتلایان و جان باختگان به این ویروس درمیان سایر کشورها به شمار می‌رود.

 تارنمای «وردمترز دات اینفو»   (worldometers.info) که به صورت برخط شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان و دیگر کشورهای را منتشر می کند، نشان داد که شمار جان باختگان مبتلا به ویروس کرونا از یک میلیون نفر فراتر رفت.

تا لحظه مخابره این خبر، تاکنون یک میلیون و دوهزار و ۴۰۱ نفر در سراسر جهان به علت ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادهاند.

این درحالی است که تعداد مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» نیز تا این لحظه به بیش از ۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسیده است.

 

بنابر داده های این تارنمای آماری، آمریکا نیز با بیش از هفت میلیون و ۳۲۱ هزار مبتلا به ویروس کرونا که از این تعداد افزون بر ۲۰۹ هزار جان باخته اند در صدر سایر کشورها قرار دارد.

ویروس کرونا در آمریکا 

همه گیری ویروس کرونا در آمریکا به یک بحران بهداشت اجتماعی بدل گشته که به گفته کارشناسان و تحلیلگران به علت سوءمدیریت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در مقابله با این همه گیری  بوده است، ترامپ که حدود یک ماه دیگر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را در پیش رو دارد، در همایش های انتخاباتی خود اشاره ای به این همه گیری نمی کند و به فرافکنی به این بحران می پردازد.

 

ترامپ در اول مهرماه و با آغاز نشست مجمع عمومی سازمان ملل در یک نطق از راه دور در صحن سازمان ملل پخش ویروس کرونا را «ویروس چینی» نامید و حملاتی به پکن در ارتباط با این همه گیری جهانی وارد کرد.  / ایرنا

 

کپی