اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

جوجه کشی از مرغ

جوجه کشی از مرغ

جوجه کشی از مرغ چه به روش سنتی و چه با ماشین جوجه کشی بخش بسیار مهمی از چرخه حیات مرغان بومی و صنعتی می باشد.

جوجه کشی از مرغ چه به روش سنتی و چه با ماشین جوجه کشی بخش بسیار مهمی از چرخه حیات مرغان بومی و صنعتی می باشد. معمولا جوجه کشی از مرغ در فصل بهار و پاییز بیشتر انجام میگیرد. زیرا در مناطق مختلف شرایط آب و هوایی در این ایام از سال برای جوجه کشی بسیار ایده است و منجر به راندمان های بالایی میشود. در سالن های صنعتی پرورش طیور دستگاه جوجه کشی از جمله تجهیزات مرغداری بسیار کاربردی بوده که در هر دوره هزاران جوجه یک روزه از طریق آنها هچ میشوند.


جوجه کشی طبیعی مرغ


جوجه کشی طبیعی مرغ در مرحله اول به نژاد مرغ بستگی دارد. چرا که تمامی نژادها قادر به جوجه کشی از تخم های نطفه دار نیستند. برای جوجه کشی طبیعی ابتدا لازم است که مرغ کرچ شود. کرچ شدن و یا کپ آمدن حالتی طبیعی در مرغان می باشد که در نتیجه آن غریزه مادری مرغ بسیار قوی شده و او تمایل زیادی به خوابیدن بر روی تخم ها دارد. نژادهای بومی و لاری و مرغ مرندی و برخی از نژادهای دیگر همچون مرغ ابریشمی و کوچین، بلک استار و ... برای جوجه کشی طبیعی مناسب می باشند.

برای جوجه کشی طبیعی مرغ باید برای او یک لانه چوبی و یا پلاستیکی درست کرد و داخل آن را با کاه پر نمود. محیط قرار گیری لانه نیز باید خلوت و به دور از سایر حیوانات باشد تا مرغ کرچ شده نترسد و تخم های نطفه دار را رها نکند.

تخم نطفه دار قابل استفاده برای جوجه کشی


در جوجه کشی از طیور مختلف بایستی از تخم های نطفه دار استفاده شود. برای نطفه دار شدن تخم ها لازم است که در گله های مولد به ازای هر 5 الی 8 قطعه مرغ یک خروس در گله رها شده باشد.

در جوجه کشی مرغ، تخم های نطفه دار قابل استفاده باید کمتر از 6 روز سن داشته باشند. تخم های نطفه داری که بیش از حد گرد و یا کشیده بوده و  دارای ظاهر غیر معمول هستند، به درد جوجه کشی نمی خورند. اگر سن تخم های نطفه دار بیش از یک هفته باشد، نطفه درون آن تخم تضعیف شده و انرژی لازم برای رشد و تبدیل شدن به جوجه را از دست می دهد. بنابراین در جوجه کشی استفاده از تخم های نطفه دار تازه یک  امر ضروری است.

افزون بر این تخم های نطفه دار باید تحت دما و رطوبت خاصی نگهداری شوند. اگر دمای محیط نگهداری تخم های نطفه دار گرم باشد، نطفه شروع به رشد نموده و خیلی زود تلف میشود. معمولا دمای 18 درجه با رطوبت 50 درصد برای نگهداری تخم های نطفه دار توصیه میشود. یکی دیگر از کارهای مهم به هنگام نگهداری تخم های نطفه دار، چرخش آنها می باشد. در واقع تخم های نطفه دار تا قبل از جوجه کشی در طول روز بایستی 5 الی 6 مرتبه چرخیده شوند. این کار مانع چسبیدن نطفه به پوسته تخم میشود.

جوجه کشی مصنوعی مرغ


در این شیوه جهت هچ تخم های نطفه دار از ماشین جوجه کشی بهره گرفته میشود. انکوباتورهای جوجه کشی دارای تنوع زیادی بوده و در ظرفیت های مختلف خانگی و نیمه صنعتی و صنعتی به تولید می رسند. برای رسیدن به راندمان های بالا در جوجه کشی مصنوعی مرغ، کیفیت دستگاه جوجه کشی بسیار اهمیت دارد.

در جوجه کشی مصنوعی فاکتورهایی همچون دما و رطوبت، تهویه و نحوه قرارگیری و چرخش تخم نطفه دار بر راندمان جوجه کشی تأثیرگذار هستند. بنابراین در یک ماشین جوجه کشی این فاکتورها باید به خوبی تأمین شوند. در ایران تولیدکنندگان مختلفی در عرصه ساخت دستگاه جوجه کشی فعال بوده و قیمت ماشین جوجه کشی در بازار با توجه به برند و ظرفیت و کیفیت قطعات آن متفاوت میباشد.

---

پس از انتخاب یک دستگاه با کیفیت و تهیه تخم های نطفه دار میتوان روند جوجه کشی مصنوعی مرغ را آغاز نمود. برای عملکرد هر چه بهتر دستگاه جوجه کشی لازم است که دما و رطوبت محیط آن معتدل باشند. اصولا دمای 20 الی 25 درجه و رطوبت 45 الی 50 درصد برای محیط دستگاه جوجه کشی توصیه میشود. دمای محیط دستگاه نباید دائما در نوسان باشد زیرا نوسانات دمای بیرون باعث افت راندمان جوجه کشی میشود.

همچنین محیط دستگاه جوجه کشی بایستی تهویه کافی داشته باشد تا اکسژن لازم به تخم های نطفه دار منتقل گردد. در مناطقی که آب و هوا سرد بوده و برای گرم نمودن اتاق جوجه کشی از بخاری استفاده میکنند، استفاده از بخاری گازی و دیگر سیستم های گرمایشی که اکسیژن محیط را مصرف میکنند مجاز نمی باشد. کمبود اکسیژن محیط باعث خفگی تخم های نطفه دار خواهد شد.

قبل از قرار دادن تخم های نطفه دار در داخل دستگاه جوجه کشی، ضدعفونی کامل بدنه داحلی و بیرونی دستگاه باید انجام بگیرد. همچنین در زمان نگهداری از تخم های نطفه دار نیز بایستی آنها را با شیوه های اصولی ضدعفونی کرد.

توصیه میشود قبل از انجام فرایند جوجه کشی، دستگاه مورد استفاده را از قبل تست نموده تا مطمئن شوید تمامی سیستم های آن به خوبی کار میکنند. همچنین بهتر است که چند ساعتی تخم های نطفه دار را به محیط گرم با دمای اتاق (25 درجه) منتقل نموده و سپس آنها را در داخل دستگاه جوجه کشی قرار داد. یکی دیگر از نکات بسیار مهم در جوجه کشی این است که نبایستی به یکباره تخم های نطفه دار در معرض دما و رطوبت بالا قرار بگیرند. این عمل باعث شوک دیدن نطفه ها و تضعیف آنها خواهد شد. بهتر است که دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی به تدریج افزایش پیدا نموده تا به تخم های نطفه دار شوک دمایی وارد نشود.

دوره جوجه کشی مرغ 21 روز می باشد که 18 روز اول ستر و 3 روز آخر نیز هچر نام دارد. دوره هچر ممکن است بیش از 3 روز طول بکشد. دوران ستر و هچر تفاوت زیادی با هم دارند. در دوران ستر لازم است که دما دستگاه بر روی 37.7 درجه و رطوبت بر روی 60 درصد تنظیم باشد. همچنین هر دو ساعت یکبار نیز بایستی تخم های نطفه دار چرخیده شوند. در زمان هچر نیز دمای 37.2 و رطوبت 70 درصد برای جوجه کشی مرغ پیشنهاد میشود. در ایام هچر، عمل چرخش تخم های نطفه دار متوقف شده و کمی تهویه دستگاه جوجه کشی را افزایش میدهند.

در دوران ستر یکی از اقدامات مهمی که باید کاربر انجام دهد، عمل نطفه سنجی می باشد. نطفه سنجی از تخم ها را میتوان بعد از گذشت یک هفته انجام داد. هدف از نطفه سنجی شناسایی تخم های بدون نطفه می باشد. زیرا تخم های بدون نطفه و یا تلف شده در طی جوجه کشی فاسد شده و دیگر تخم های نطفه دار را آلوده میکنند. عمل جوجه کشی و نطفه سنجی نیاز به مهارت و تجربه دارد. در صورتیکه در این زمینه نیاز به راهنمایی داشته باشید می توانید به وب سایت  https://chicken-device.ir/مراجعه نمایید. وب سایت چیکن دیوایس علاوه بر عرضه انواع دستگاه جوجه کشی و لوازم مرغداری، مقالات بسیار جامعی در مورد جوجه کشی و پرورش انواع طیور ارائه مینماید.

 

 

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی ایران آنلاین در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

کپی