اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

مادورو خواستار استفاده از دستورالعمل کرونایی روسیه شد

مادورو خواستار استفاده از دستورالعمل کرونایی روسیه شد

رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد تصمیم گرفته امکان استفاده از دستورالعمل‌های روسیه در درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا را بررسی کند.

 به نقل از آرتی عربی، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا، از تصمیم این کشور برای اجرای دستورالعمل‌های روسیه برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا خبر داد.

مادورو اعلام کرد: قصد داریم امکان استفاده از دستورالعمل‌های روسیه در درمان بیماری ناشی از ویروس کرونا را در کشور بررسی کنیم. اطلاعات به دست آمده که نشان می‌دهد روسیه روش‌های بسیار کارآمد و تاثیرگذاری را در درمان بیماری کووید-۱۹ ایجاد کرده است.

رئیس جمهور ونزوئلا خطاب به مسئولان کشورش گفت: از شما می‌خواهم که این روش‌ها را با کمک کارشناسان و با سفیر روسیه و مقامات این کشور و همچنین سفیر ما در مسکو تحلیل و بررسی کنید و نتیجه و پاسخ آن را در کوتاهترین زمان ممکن به اطلاع من برسانید.

مادورو به دنبال بررسی امکان خریدن و اعتماد به دستورالعمل‌های روسیه در مقابله با شیوع ویروس کرونا و درمان مبتلایان است.

مقامات ونزوئلا همچنین اعلام کردند که مرحله سوم آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا که تولید ویژه این کشور است، آغاز شده است.

دولت ونزوئلا در ۱۳ مارس اولین مورد از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را اعلام و بلافاصله ممنوعیت آمد و شد و قرنطینه سراسری را اجرایی کرده و از ۱۰ اوت کاهش تدابیر پیشگیرانه را آغاز کرد.

به گفته وزارت بهداشت ونزوئلا، از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این کشور تاکنون بیش از ۷۲ هزار نفر مبتلا و بیش از ۶۰۰ مبتلا جان باخته‌اند.  / ایسنا

کپی