اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

یک سوم خانواده‌های آمریکایی علاقه‌‌ای به زدن واکسن آنفلوآنزا ندارند

یک سوم خانواده‌های آمریکایی علاقه‌‌ای به زدن واکسن آنفلوآنزا ندارند
آرزوکیهان

نظرسنجی‌های انجام شده نشان می‌دهد که از هر ۳ خانواده آمریکایی یک خانواده نمی‌خواهند که برای آنفلوآنزا واکسینه شوند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از سی ان ان، علی رغم احتمال کشنده بودن کرونا با ابتلا به آنفلوآنزا خانواده‌های آمریکایی تمایلی به استفاده از واکسن آنفلوآنزا ندارند.
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که کودکان زیر ۵ سال بخصوص کمتر از دو سال در معرض ابتلای خطرناک به آنفلوآنزا قرار دادند و زدن واکسن آنفلوآنزا برای همه سنین بخصوص کودکان و کهنسالان به شدت توصیه می‌شود.
پزشکان کودکان بیمارستان میشیگان در این ارتباط بیانیه‌‌ای منتشر کردند که از خطر عدم استفاده از واکسن آنفلوآنزا سخنن گفته و متذکر شدند که با توجه به شیوع ویروس کرونا سیستم‌های مراقبت بهداشتی به زودی تحت تاثیر کرونا و آنفلوآنزا در فصل سرما فلج خواهند شد.
این در حالی است که «فائوچی» روز سه شنبه در گفتگوی خود با سی ان ان بار دیگر از اهمیت تزریق واکسن آنفلوآنزا در همه گیری کرونا سخن گفت.
آنفلوآنزا کشنده است
آمارها نشان داده که تنها سال گذشته ۱۸۸ کودک بر اثر آنفلوآنزا در آمریکا جان خود را از دست داده اند.
می‌دانیم که آنفلوآنزا بسیار جدی‌تر از سرماخوردگی است و کودکان و افراد سالخورده زیادی را در بیمارستان بستری خواهد کرد. سالانه بین ۷ هزار تا ۲۶ هزار کودک در سراسر آمریکا بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا در بیمارستان‌های سراسر آمریکا بستری می‌شوند. عوارض آنفلوآنزا شامل: تورم مغز، کمبود آب بدن، ذات الریه، افزایش بروز عفونت گوش و مشکلات سینوسی است.
آکادمی اطفال آمریکا که هر هفته آمار مبتلایان به کرونا را به روز می‌کند اعلام کرد که شیوع کرونا در حال گسترش است و با از راه رسیدن آنفلوآنزا شرایط وخیم‌تر خواهد شد.
نظر خانواده‌ها به واکسینه
به نظر می‌رسد در این میان خانواده‌ها علاقه چندانی به واکسینه فرزندانشان به آنفلوآنزا ندارند و آن را ضروری نمی‌دانند. تنها خانواده‌هایی که سال ۲۰۱۹ میلادی خود و فرزندانشان را واکسینه کرده‌‌اند اعلام کردند که امسال نیز این کار را انجام خواهند داد اما اکنون چالش بزرگ و اساسی مسئولان بهداشت دستیابی به والدینی است که علاقه‌‌ای به واکسینه نشان نمی‌دهند. بسیاری از خانواده معتقدند که با توجه به شیوع کرونا مطب پزشک و بیمارستان می‌تواند مکان مناسبی برای ابتلا به ویروس کرونا باشد و به همین دلیل از آن دوری می‌کنند و برخی نیز تاثیر واکسن را بی‌نتیجه می‌دانند.

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی