اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
در سی‌ونهمین قسمت از برنامه «مکث» دنبال کنید

ماجرای یک فرانسوی که در یزد بوم گردی تاسیس کرد

ماجرای یک فرانسوی که در یزد بوم گردی تاسیس کرد

سی‌ونهمین قسمت از سری سوم برنامه «مکث» دوشنبه شب حوالی ساعت ١٩ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در هفته ششم از فصل جدید این برنامه که ویژه ماه‌های محرم و صفر تهیه شده گلاره عباسی مجری و راوی خواهد بود. در این برنامه عباسی میزبان ندا سلطان‌دلال و همسرش مصطفی اولیا است.

سلطان‌دلال متولد و رشد یافته در کشور فرانسه است اما همواره دلبستگی عمیقی به فرهنگ و سنن ایرانی و بخصوص شهر پرقدمت یزد داشته و دارد. همین علاقه باعث شد تا تصمیم بگیرد برای شناخت بیشتر فرهنگ و تمدن ایرانی و ملاقات با هموطنان به ایران بیاید و ماندگار شود. سلطان‌دلال با راضی کردن صاحب یکی از خانه‌های قدیمی و زیبای یزد این خانه را خریداری و با تلاش و صبوری آن  را به کانون بوم‌گردی تبدیل کرده و پذیرای توریست‌ها است. او و همسرش که با هم در یکی از همین سفرهای بوم‌گردی آشنا شده و ازدواج کرده‌اند ، حالا و در دوران کرونا و کم شدن سفرها وقت‌شان را صرف کارهای فرهنگی در خدمت مردم محله، بوم‌گردی و شناختن تاریخ و فرهنگ غنی و کهن ایرانی می‌کنند.
سری جدید برنامه «مکث» همچون برنامه مناسبتی که در ماه مبارک رمضان پخش شد، قصه‌ها و روایات جذاب آدم‌ها از یک موقعیت خاص به سمت حال خوب را روایت کرده و سراغ ماجراهای اجتماعی می‌رود. این برنامه اجتماعی به صورت گپ و گفت میان هنرمندان و صاحبان داستان‌های اجتماعی جذاب ضبط و پخش می‌شود.

کپی