اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
پرسپولیس با یک گل السد قطر را حذف کرد و به یک چهارم رسید

تکثیر صعود با «آل کثیر»

تکثیر صعود با «آل کثیر»

گروه ورزش / پرسپولیس و السد قطر از ساعت 17:10 دیروز در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه شهر آموزش دوحه برابر هم قرار گرفتند. سرخپوشان پایتخت با همان ترکیب آشنای چند بازی اخیر و بدون تغییر نسبت به بازی با الشارجه امارات به میدان رفتند و با اینکه به نظر می‌رسید سیدجلال حسینی از ابتدا بازی کند ولی یحیی گل‌محمدی ترجیح داد از محمدحسین کنعانی‌زادگان و شجاع خلیل‌زاده در دفاع میانی استفاده کند و به عبارتی به تیم برنده دست نزند.

 در مقابل، ژاوی هرناندز سرمربی السد که در بازی آخر مرحله گروهی مقابل سپاهان به تعدادی از ستاره های خود استراحت داده بود، در این بازی از بازیکنان اصلی خود استفاده کرد و بازیکنانی مانند پدرو میگل پرتغالی (بازیکن سابق بنفیکا که تابعیت قطری گرفته)، عبدالکریم حسن، نام تائه هی، سانتی کازورلا(ستاره اسپانیایی سابق آرسنال)، اکرم عفیف و بغداد بونجاح را به میدان فرستاد. دقیقه 13 ارسال میگل از جناح راست زمین با ضربه سر عفیف در موقعیت خوبی به کازورلا رسید که شوت پای چپ و خطرناک این بازیکن را حامد لک با واکنش عالی گرفت و در ادامه خلیل‌زاده توپ را دفع کرد. دقیقه 16 پاس در عمق سیامک نعمتی تبدیل به موقعیت جدی برای پرسپولیس شد که شوت بشار رسن را طارق سلمان مدافع السد دفع کرد. دقیقه 17 هم ارسال در عرض احسان پهلوان و شوت زمینی پای چپ وحید امیری به شکل خطرناکی از کنار دروازه السد عبور کرد. دقیقه ۳۴ روی یک پاس عرضی، بونجاح درون محوطه جریمه پرسپولیس آماده بود که دروازه را باز کند اما یک گام کم آورد و به توپ نرسید و البته لک با خروج به موقع توپ را مهار کرد.
نیمه دوم در شرایطی آغاز شد که فشار السد روی دروازه پرسپولیس افزایش پیدا کرد و در مقابل، تاکتیک قرمزها استفاده از ضد حملات بود. دقیقه 55 شوت عبدالکریم حسن با اختلاف کمی از روی دروازه پرسپولیس به اوت رفت. دقیقه 59 هم شوت روی پای طارق سلمان با فاصله کمی از کنار تیرک عمودی دروازه پرسپولیس به بیرون رفت. دقیقه 62 پرسپولیس فرصت خوبی برای گلزنی به دست آورد. پاس رو به جلوی امیری و ارسال زمینی رسن از جناح راست زمین موقعیت عالی برای پرسپولیس به وجود آورد که با شوت آل‌کثیر همراه شد اما توپ به تیرعمودی دروازه السد برخورد کرد و به اوت رفت. دقیقه 68 خلیل زاده روی بازیکن السد تکل خطرناکی رفت که به نظر می‌رسید پنالتی باشد ولی کو هیونگ‌جین داور کره‌ای آن را کرنر اعلام کرد. سرخپوشان دقیقه 70 هم فرصت خوبی به دست آوردند و شروع مجدد لک در سمت راست زمین به امیری رسید که ارسال زمینی او و شوت محکم آل‌کثیر بازهم با بدشانسی این بازیکن همراه و توپ این بار به تیر افقی برخورد کرد و تبدیل به گل نشد. دقیقه 83 گل محمدی 3 تعویض همزمان انجام داد و کمال کامیابی‌نیا به جای میلاد سرلک، امید عالیشاه به جای رسن و مهدی عبدی هم به جای احسان پهلوان وارد زمین شدند. تعویض‌هایی که نتیجه داد و دقیقه 88 کرنر ارسالی عالیشاه از سمت چپ با ضربه سر دیدنی آل کثیر وارد دروازه شد تا بالاخره سد السد شکسته شود و پرسپولیس از حریف خود پیش بیفتد. دقیقه 90 اتفاق عجیبی افتاد و داور در تشخیص بازیکن خطاکار دچار اشتباه شد. در شرایطی که بوعلام خوخی پیراهن نعمتی را کشید و مدافع راست پرسپولیس به زمین افتاد ولی داور کره‌ای خطای نعمتی را اعلام و با کارت قرمز او را جریمه کرد تا پرسپولیس 10 نفره شود. گل محمدی با هدف حفظ نتیجه دقیقه 92 آل کثیر را بیرون کشید و سیدجلال را به جای او به میدان فرستاد تا خط دفاعی تیمش تقویت شود. در نهایت 6 دقیقه وقت اضافه هم به پایان رسید تا سرخ‌ها با حذف تنها نماینده باقی مانده میزبان راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شوند. گفتنی است از سوی ای اف سی، کنعانی زادگان به عنوان بهترین بازیکن این دیدار انتخاب شد.

کپی