اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

ظریف: امریکا اتاق مذاکره را منفجر کرد

ظریف: امریکا اتاق مذاکره را منفجر کرد

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی مواضع کشورمان درباره مسائل جاری پیرامون ایران و بویژه در موضوع روابط تهران-واشنگتن را تشریح کرد. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤال «راشا تودی» با اشاره به خروج امریکا از توافق هسته‌ای گفت: امریکا نه تنها اتاق مذاکره را ترک کرد، بلکه آن را منفجر کرد. اکنون باید یک جایگاه برای خودش پیدا کند. این کار خود به خود انجام نمی‌شود. من پیش‌شرطی نمی‌گذارم.

 به گزارش ایسنا، او در پاسخ به این سؤال خبرنگار راشا تودی مبنی بر اینکه «چرا ایران نمی‌خواهد با شروط خودش توافقی با ترامپ داشته باشد در حالی که او بسیار مشتاق یک توافق با ایران است»،  با اشاره به اینکه توافق هسته‌ای پیش از این وجود داشته و توافقی چندین صفحه‌ای است، گفت که در این توافق همه چیز به نفع ایران یا به نفع امریکا نبوده است که در این صورت شکل تسلیم می‌بود و نمی‌توان نه از امریکا، نه از ایران انتظار تسلیم را داشت.
ظریف در این راستا افزود: رئیس جمهوری امریکا آنچه می‌خواهد را در اختیار دارد و اگر می‌خواهد آن را  «توافق ترامپ» بنامد، این کار را بکند، اما این بهترین توافقی است که می‌توان به آن دست پیدا کرد. من توافقی را که به سختی بر سر آن مذاکره شده است به خطر نمی‌اندازم و آن را به خاطر رضایت شخصی کسی بر باد نمی‌دهم.‌
کپی