اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

وزیر بهداشت از بازگرداندن بودجه تخصیصی برای کرونا به صندوق توسعه ملی خبر داد

نمی گذاریم در مبارزه با کرونا از هیچ کشور اروپایی عقب بمانیم

نمی گذاریم در مبارزه با کرونا  از هیچ کشور اروپایی عقب بمانیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: جامعه پزشکی مانند دوران دفاع مقدس جهادگونه و بدون چشمداشت در مبارزه با اپیدمی کووید۱۹ در صحنه است و حتی اگر پول هم نگیریم اجازه نمی‌دهیم در مبارزه با این ویروس از هیچ کشور اروپایی عقب بمانیم.

 به گزارش ایرنا، سعید نمکی روز یکشنبه در مراسم تجلیل از پیشکسوتان سلامت در دفاع مقدس و مقاومت در مرکز همایش‌های رازی افزود: من وزیر سیاسی نیستم، سیاست بلد نیستم؛ نه رسانه دارم نه تیم دارم. وقتی به وزارت بهداشت رفتم هیچ معاونی را عوض نکردم. من عوضی وزیر شدم. وزیر شدن چیزهایی می‌خواست که من ندارم. این کسوت داشته‌های دیگری می‌خواست که من نداشتم. اهل تضرع و زاری نیستم که در اوج تحریم‌ها ضجه بزنم که پول و ارز ندارم. وی افزود: من همان طور که شاعر شهرم گفت، یاد گرفته‌ام که «قطاری دیدم که سیاست می‌برد و چه خالی می‌رفت» از مولایم امیر المؤمنین(ع) یاد گرفتم که آلوده فتنه‌های سیاسی نشوم. وقتی تیم ندارم رسانه هم ندارم. رسانه من مردم پاکدل و بسیجیان هستند؛ چند تا حمله به من شد هیچ کس از من دفاع نکرد و در هیچ رسانه‌ای از من دفاع نشد. اگر به قاسم سلیمانی نامه نوشتم برای این بود که همدلی و همزبانی بهتر از او ندیدم. او پاکیزه‌ترین روحی بود که در زمان حیات درک کردم. وزیر بهداشت گفت: رئیس بانک مرکزی دیروز (شنبه) محبت کرد تا بخشی از بودجه صندوق توسعه ملی برای وزارت بهداشت آزاد شود. می‌دانم چه فشار سنگینی را تحمل می‌کند؛ اگر خواهش کردم که پول بدهید برای این است که می‌خواهیم برای پاییز آماده شویم. می‌خواهیم مبلغی را به همکارانی بدهم که ماههاست در میدان مبارزه زحمت می‌کشند، ماهها صبوری کرده‌اند اما گفتیم همین خرده هم نمی‌خواهیم و مبلغ را بازگردانید که مبادا این درخواست من مشکلی ایجاد کند.
نمکی افزود: اگر خدای ناکرده از کرونا شکست بخوریم، همه ضرر می‌کنیم اما با همکاران اعلام کردیم این پول را هم نمی‌خواهیم از این به بعد لب فرو می‌بندیم. همکاران من حقوق هم نگیرند کار می‌کنند. کارانه چیست، آمده‌ایم برای فدا کردن جان. برای خیلی‌ها عجیب است که می‌گوییم پول نمی‌گیریم ولی جانفشانی می‌کنیم و مملکت را اداره می‌کنیم؛ در هر شرایطی نمی‌گذاریم در عرصه بین‌المللی در مبارزه با کرونا از هیچ کشور اروپایی عقب بمانیم.
نمکی گفت: اولین ساعاتی که از همه‌گیری کرونا خبردار شدم که در چین چنین اتفاقی افتاده است، گفتم ویروس جدیدی پا به عرصه طبیعت گذاشته و روزهای سختی را برای کل جهان می‌بینم. وقتی از بستن پروازهای چین صحبت کردم برخی خیلی ساده لوحانه به ما نگاه می‌کردند.‌
کپی