اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

تدوین ۱۱۶ پروتکل بهداشتی پس از همه‌گیری کرونا

تدوین ۱۱۶ پروتکل بهداشتی پس از همه‌گیری کرونا

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از تدوین ۱۱۶ پروتکل بهداشتی پس از همه‌گیری کرونا خبر داد.

 احمد جنیدی در وبینار مدیران گروه‌های سلامت محیط و کار دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و مدیران گروه‌های این مرکز، با اعلام این خبر گفت: از ابتدای همه گیری کووید ۱۹ در کشور تا ۵ مهر ۹۹ بیش از دو میلیون و ۶۲۷ هزار بازدید از مراکز مختلف از جمله مراکز تهیه و توزیع غذا، مراکز عمومی و کارگاهی توسط بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای انجام شده است.

وی افزود: ۴۹ هزار و ۸۴۶ واحد در این مدت به دستگاه قضائی معرفی شده و ۱۷ هزار و ۶۷ واحد متخلف نیز پلمب شده‌اند.

وی تشکیل کمیته کشوری بهداشت محیط در ستاد ملی مبارزه با کرونا را مورد اشاره قرار داد و گفت: در گام دوم مبارزه با کرونا ۱۱۶ پروتکل بهداشتی توسط مرکز سلامت محیط و کار معاونت بهداشت تدوین و ابلاغ شده است که از جمله این موارد نظارت بر دفن بهداشتی اجساد مشکوک و قطعی کرونایی بوده است.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار بیان کرد: از ۳۱ مرداد تا ۱۱ شهریور ۹۹ مصادف با ماه محرم الحرام ۱۴۴۱ قمری شاهد تشدید بازرسی‌ها به ویژه از هیئات مذهبی، مساجد و تکایا توسط بازرسین این مرکز و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بودیم.

وی از ۱۲۱ هزار و ۱۵۹ بازدید از هیئات در ایام محرم خبر داد و اظهار داشت: میزان استفاده از ماسک توسط خادمین و مسئولین هیأت‌ها ۸۴.۸۳ درصد، توسط عزاداران ۷۸.۹۰ درصد و رعایت فاصله گذاری در هیئات نیز ۷۶.۳۸ درصد بود.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار در خصوص اقدامات این مرکز در سال جدید تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ نیز گفت: بازرسین بهداشتی از ۱۱۱ هزار و ۴۷۳ مدرسه موجود در مناطق شهری و روستایی کشور بالغ بر ۴۱۸۸۶ بازدید در بازه زمانی ۱۵ تا ۳۱ شهریور ۹۹ انجام داده‌اند. ۱۸۰۹ مورد اخطار بهداشتی نیز برای مدارس صادر شده است.

/مهر 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی