اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
سال 1348(نیمه دوم)/ اولین بار در کشور

تاکسی تلفنی در خیابان‌های پایتخت

تاکسی تلفنی در خیابان‌های پایتخت
حسن مجیدی

شرکت تعاونی تاکسیرانی به منظور فراهم آوردن تسهیلات بیشتر و رفع احتیاجات ضروری برای اهالی محترم پایتخت با تعداد محدود تاکسی مبادرت به دایر نمودن سرویس اختصاصی تاکسیرانی تلفنی در تهران نموده است که از ساعت ۹ صبح روز شنبه 12مهرماه 1348 تاکسی‌های تلفنی آماده احضار هستند.

 
همه این تاکسی‌ها مجهز به بی‌سیم است و طبق دستور مرکز بی‌سیم مبادرت به سوار کردن مسافران می‌نمایند. با اینکه سعی شده است تا جایی که مقدور بوده پیش‌بینی‌های لازم برای برقراری نظم کافی در امر تاکسیرانی تلفنی به عمل آید، معهذا مسلم است چون برای اولین بار در کشور سرویس تاکسی تلفنی به کار می‌افتد خالی از عیب و نقص نخواهد بود....
اهالی پایتخت می‌توانند با گرفتن شماره تلفن 72111  یا74211 به هر محلی که در تهران و شمیرانات مایل باشند، تاکسی احضار نمایند. تاکسی‌های تلفنی، در مواقعی که مسافر ندارند، فعلاً در ۸ ایستگاه به نشانی ذیل:
1- میدان فردوسی 2- خیابان شاهرضا چهارراه پل چوبی 3- جاده قدیم شمیران سه راه ضرابخانه 4- میدان تجریش 5- جاده تهران نو سه راه نارمک 6- خیابان پهلوی سه راه عباس آباد 7- خیابان سپه سه راه موزه 8- خیابان سی متری چهارراه منیریه، متوقف خواهند شد و مسافران می‌توانند با مراجعه به ایستگاه نیز از تاکسی‌های تلفنی استفاده نمایند. ایستگاه های میدان فردوسی، سه راه ونک، خیابان ملک نیز بزودی شروع به کار خواهند نمود.
روزنامه کیهان - پنجشنبه 10 مهر 1348
کپی