اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

تصاویر دیدنی از کشف زره لژیونر رومی 2 هزار ساله

تصاویر دیدنی از کشف زره لژیونر رومی 2 هزار ساله
آرزوکیهان

باستان شناسان آلمانی موفق به کشف زره لژیونر رومی 2 هزار ساله ای شدند که در نبرد جنگل توتبورگ آلمان جان خود را از دست داده است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ساینس، آثار یافت شده یکی از قدیمی ترین و کامل ترین آثارباستانی در آلمان است.

---
---
---
---
---

نبردجنگل توتبورگ

در نبرد جنگل توتبورگ که توسط تاریخ نویسان رومی به عنوان فاجعه واریان شرح داده شده‌است، در سال ۹ میلادی صورت گرفت، زمانی که اتحاد قبایل ژرمنی به رهبری آرمینیوس چروسی کمین و قاطعانه سه لژیون روم و نیروهای پشتیبان آنها، به رهبری پوبلیوس کوینتیلیوس واروس را به ‌طور کامل نابود کردند.

این زره ها به زره های جنگی "کایراس"شهرت دارند که قسمت بالا تنه را از ناحیه قفسه سینه تا شکم و از پشت از کتف تا کمر  در جنگ محافظت می کند.

در این نبرد نیروهای رومی در فرم مبارزه راهپیمایی نمی‌کردند، و در بین تعداد زیادی از همراهی کنندگان اردوگاه پراکنده شده بودند. همان‌طور که آن‌ها وارد جنگل ،احتمالاً فقط شمال شرقی از اوسنابروک، شدند مسیر تنگ و گل آلود شد، با توجه به دیو کاسیوس طوفان شدیدی نیز آغازشده بود. او همچنین می‌نویسد که واروس در فرستادن گروه شناسایی پیشاپیش سپاهیان غفلت کرد. خط راهپیمایی بسیار طولانی شد - که بیش از ۱۵ کیلومتر و گاهی تا ۲۰ کیلومتر تخمین زده می‌شود. سپس به ناگاه جنگجویان ژرمن مسلح به شمشیر سبک، زوبین بلند و نیزه کوتاه باریک پره به نام فِرما (fremae) به آن‌ها حمله کردند.

به گفته کارشناسان طراحی زره بسیار عالی بوده و ساختش بهتر از تصور کارشناسان به نظر می رسد.

 در نبرد جنگل توتوبورگ تقریباً 15000 سرباز رومی را که به دست سربازان ژرمنی کشتار شدند ، و یکی از دو شکست بزرگ نظامی در تاریخ امپراتوری قلمداد می شود.

کپی