اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

خطر کرونا با نصب بیلبوردها و بنرهای شهری به جامعه گوشزد شود

خطر کرونا با نصب بیلبوردها و بنرهای شهری به جامعه گوشزد شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران نسبت به عادی سازی کرونا و بی‌توجهی به آن در سطح کشور و تهران انتقاد کرد.

 حجت نظری در جلسه امروز شورای شهر تهران، در انتقاد از عادی سازی کرونا و بی‌توجهی به آن در سطح کشور و تهران و با تبریک روز آتش نشان، گفت: بدون اغراق آتش‌نشانان از بزرگترین سرمایه‌های اجتماعی جامعه و از محبوب‌ترین اقشار در میان مردم هستند و من امیدوارم روزی توان و امکانات ما به اندازه‌ای باشد که بتوانیم گوشه‌ای از ایثارگری‌ها و فداکاری‌های آنان را جبران کنیم.

وی افزود: همچنین جا دارد یاد کنم از جمعی از فرماندهان ارشد دفاع مقدس از جمله شهیدان جهان آرا، فکوری، فلاحی، نامجو، کلاهدوز و دیگر عزیزانی که ۳۹ سال پیش در تاریخ ۷ مهر ماه سال ۶۰ هواپیمایشان در مسیر اهواز به تهران سقوط کرد و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. یاد شهدای عزیزمان تا ابد در دل ما خواهد ماند.

عضو شورای شهر عنوان کرد: تذکر امروز بنده در مورد وضعیتی است که دوباره درپی شیوع کرونا در کشور و به خصوص تهران به‌وجود آمده است. حتماً می‌دانید که با گذشت بیش از هفت ماه از اعلام ورود رسمی کرونا به کشورمان تعداد مبتلایان روزانه این بیماری در روزهای اخیر باز هم رکورد زد و متاسفانه شمار مواردی فوتی نیز افزایشی قابل توجه یافته است.

نظری افزود: در این شرایط گویا تنها آقای رییس جمهور ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و شرایط برای دیگران با اقداماتی نظیر بازگشایی چند روزه مدارس و … باید عادی‌سازی شود. چرا که آنچه در عمل در حال شاهد آن هستیم، کاهش میزان استفاده از ماسک در اماکن و فضاهای عمومی و تجمع در بسیاری از فضاهای عمومی است.
خواسته من از صداوسیما و دیگر رسانه‌ها توجه دادن بیشتر مردم به مساله کرونا و در عین حال پرهیز از ایجاد دو قطبی در متهم کردن گروهی از مردم نسبت به افزایش آمار کروناست.

وی تصریح کرد: اینکه ما بخواهیم صرفاً انگشت اتهام شیوع کرونا را به سمت یک گروه از مردم گرفته و بدون توجه به مسئولیت نهادهای ذی‌ربط، مدام در رسانه‌های رسمی به خصوص صداوسیما به آن بپردازیم، نتیجه‌ای جز تشدید دو قطبی در جامعه ندارد. لازم است در این شرایط ستاد ملی مقابله با کرونا تمهیدات سختگیرانه‌تری را در مورد برخی فعالیت‌ها و ترددها اعمال کند.

عضو شورای شهر خاطرنشان کرد: متاسفانه در شهر تهران نیز اوضاع مناسب نیست. در ترددهای روزانه به شورا، شاهد تجمع زیاد مردم در محدوده بازار و حضور پرتعداد مردم در برخی از بوستان‌ها و … هستم. میزان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌ها نیز کاهش یافته و بسیاری از مردم با ارسال پیام از طریق پیام‌رسان‌ها نسبت به کاهش نظارت‌ها پیرامون استفاده از ماسک در ناوگان مترو و اتوبوس گلایه کرده‌اند که لازم است مورد توجه قرار بگیرد.

نظری ابراز داشت: از سازمان زیباسازی نیز می‌خواهم بار دیگر با نصب بیلبوردها و بنرهای مختلف در سراسر شهر، خطر کرونا را در جامعه گوشزد کرده و از عادی‌انگاری این بیماری جلوگیری کند. سازمان پارک‌ها نیز لازم است تمهیداتی را برای حضور افراد در پارک‌ها و فضاهای سبز شهری اتخاذ کرده و دستکم پیام‌های آموزشی و هشداری را در بوستان‌ها در معرض دید قرار دهد.

وی تاکید کرد: از پزشکان و پرستاران و تمامی کادر درمان تشکر می‌کنم. در این میان به یک گروه از کادر بیمارستان‌ها کمتر توجه شد و آن تیم حفاظت و نگهبانی مراکز درمانی بود. این عزیزان نیز در شرایط دشوار بیماری بیش از هفت ماه است که نظم و امنیت را در بیمارستان‌ها تامین کرده‌اند و باید از آن‌ها هم یاد کنیم./ مهر

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی