اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

فوت ۱۲ هزار تهرانی به‌دلیل کرونا

فوت ۱۲ هزار تهرانی به‌دلیل کرونا

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از فوت ۱۲ هزار نفر در پایتخت به‌دلیل کرونا خبر داد. ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در گفت‌و‌گو با فارس، درباره وضعیت کرونا در پایتخت اظهار داشت: متأسفانه همزمان با آغاز موج سوم کرونا در تهران آمار فوتی‌های ناشی از این بیماری همچنان رو به افزایش است.

 وی افزود: از زمان آغاز موج سوم کرونا تعداد فوتی‌ها در طول روز به ۹۰ نفر هم رسیده که البته هنوز وارد پیک موج سوم نشده‌ایم و احتمال افزایش فوتی‌ها بیشتر از موج اول و دوم وجود دارد. این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: همه ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی و دولتی در حال حاضر به‌دلیل افزایش آمار مراجعات تکمیل شده و بسیاری از شهروندان از این بیمارستان به آن بیمارستان به‌دنبال تخت بستری برای برخی از اعضای خانواده خود به‌دلیل ابتلا به این بیماری هستند.
وی با بیان اینکه متأسفانه بخشی از آمار متوفیان را جوانان به خود اختصاص داده‌اند، گفت: جوانان اکثراً سرپرست خانواده هستند و فوت آنها عواقب جبران‌ناپذیری، به لحاظ اجتماعی و اقتصادی برای خانواده‌ها به همراه دارد. بنابراین رعایت فاصله اجتماعی و ماسک امر ضروری است که همچنان باید آن را مورد توجه قرار داد.
خداکرمی اظهار داشت: در تهران تاکنون ۱۲ هزار نفر به‌دلیل کرونا جان خود را از دست داده‌اند و این در حالی است که با درایت می‌توان جلو ابتلا و تلفات را گرفت.
 علیرضا زالی، رئیس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه شهر تهران در وضعیت کاملاً بحرانی و پرخطر قرار دارد، گفت: بر این اساس، ستاد کرونا تهران به همراه استانداری تهران طی نامه‌ای به وزیر بهداشت و وزیر کشور، درخواست اعمال محدودیت‌های کرونایی برای استان تهران را تهیه و ارسال کردیم. وی با بیان اینکه متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران جدید بستری در بیمارستان‌های تهران به 800 نفر افزایش یافته است، گفت: از این تعداد حدود ۱۲۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند.
کپی