اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

قرنطینه افراد بالای ۴۵ سال در برنامه‌های جدید مقابله با کرونا

قرنطینه افراد بالای ۴۵ سال در برنامه‌های جدید مقابله با کرونا
آرزوکیهان

درحالیکه کرونا دوسوم خانواده‌های انگلستان را تحت تاثیر قرار داده دانشمندان پیشنهاد می‌دهند که افراد بالای ۴۵ سال بهتر است دوباره قرنطینه شوند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از هلث، دانشمندان بریتانیایی به دولت توصیه می‌کنند که با طرحی جدید افراد بالای ۴۵ سال را تحت قرنطینه قرار دهند تا مانع از افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا شوند.
با انتشار این طرح برخی از محققان این توصیه را بی‌اساس و بعید خوانده‌‌اند زیرا آنها معتقدند افراد زیادی در سراسر بریتانیا هستند که بالای ۴۵ سال سن داشته و به همراه اعضای خانواده خود زندگی می‌کنند که رنج سنی متفاوتی داشته و حتی اگر این افراد در قرنطینه باشند دیگر ساکنان خانه می‌توانند به صورت ناقل ویروس را به آنها در منزل منتقل کنند و این طرح تنها برای افرادی کارساز خواهد بود که به تنهایی زندگی کنند.
جالب آنکه داده‌ها نشان می‌دهد که اغلب افراد در هر سنی تمایل دارند با دیگران ارتباط برقرار کرده و تعاملات اجتماعی شان را دنبال کنند و این به رنج سنی مرتبط نیست و همچنین سطح قابل توجهی از جوانان در خانواده‌ها اغلب با پدر بزرگ و مادربزرگ‌های خود که بالای ۴۵ سال سن دارند تعامل داشته و قرنطینه کردن این افراد غیرممکن و ناکارآمد به نظر می‌رسد.
آمارها نشان داده که تنها در بریتانیا ۳۹۰۵۸ نفر که بالای ۴۵ سال سن داشته تاکنون بر اثر ابتلا به کرونا مرده اند.

---
---

اثرات طولانی مدت کرونا

در مطالعه پروژه سازمان بهداشت بریستول روشن شد که اثرات طولانی مدت ویروس کرونا در برخی افراد می‌تواند نگران کننده باشد. در این میان مطالعه بر ۱۶۳ بیمار مبتلا به کرونا ۱۹ نفر مرده و بقیه برای معاینه ۳ ماهه دعوت شدند که تنها ۱۱۰ نفر در آن شرکت کردند. بهبودیافتگان با گذشت ۱۲ هفته یک علامت را به صورت مداوم در بدنشان احساس کرده‌‌اند که شایع ترینشان خستگی بیش از حد ۳۹٪، نفس نفس زدن ۳۹٪، بی‌خوابی ۲۴٪، درد عضلانی ۲۳٪، درد قفسه سینه ۱۳٪ ، سرفه ۱۲٪، از دست دادن حس بویایی ۱۲٪، سردرد، تب، درد مفاصل و اسهال ۱۰ ٪ بوده است.

سایر علائم که کمتر دیده شده مشکلات شنوایی – از دست دادن حافظه – عدم تمرکز- مشکلات روحی – روانی و ریزش مو – مشکلات پوستی بوده است.

از این رو برخی کارشناسان معتقدند که اقشار آسیب پذیر جامعه مجددا باید تحت قرنطینه قرار بگیرند تا آمار مرگ و میر ناشی از کرونا کاهش یابد.

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی