اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

بزرگ ترین قاچاقچی دنیا سر رقبایش را به آتش می کشد

بزرگ ترین قاچاقچی دنیا سر رقبایش را به آتش می کشد
آرزوکیهان

بزرگ ترین قاچاقچی دنیا ال چاپو ماههاست که دستگیر شده و اکنون رهبری کارتل مواد مخدرش را فرد جدید دیگری بر عهده گرفته که بی رحمانه سررقبایش را به آتش می کشد و کودکان را با دینامیت می کشد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از میرر، گفته می شود که "خوان کارلوس گونزالس " بی رحمانه ترین رئیس کارتل های جدید جالیسکو است.

در گذشته "خواگین گازمن" ملقب به ال چاپو رهبر کارتل سینالوا بوده که به بزرگ ترین تاجر مواد مخدر مکزیک شهرت داشت اما طی عملیات مخفیانه پلیس دستگیر شد. "خواکین گازمن لوئرا" بزرگترین و جنایتکارترین شبکه تجارت مواد مخدر در دنیا را اداره می‌کرد. مجله «فوربز» Forbesmagazine از وی به عنوان یکی از ۶۸ نفر پر قدرت‌تر جهان نام برده‌است. گفته می‌شود که کارتل «سینالوآ» در ۴۰ کشور مختلف (از کشورهای قاره آمریکا گرفته تا اروپای شرقی و استرالیا و ژاپن و ایتالیا و پرتغال و اسپانیا و آلمان و چندین کشور آفریقایی) فعالیت می‌کند و در واقع یک شرکت بین‌المللی است که علاوه بر تجارت مواد مخدر مانند کوکائین و ماری‌جوآنا، در تولید و فروش مواد مخدر مصنوعی و شیمیایی نیز دست دارد.

اکنون کارتل رقیب جالیسکو  - که حداقل 35 ایالت را در سراسر مکزیک و پورتوریکو با روشی خونین اداره می کند این کارتل با تاکتیک های بیرحمانه مانند حلق آویز کردن اجساد رقبا از روی پل برای ترساندن آنها و به آتش کشیدن چهره دشمن آنها فعالیت می کند.
در سال 2015 شایعه شده بود که این گروه یک کودک و یک مرد را با استفاده از میله های دینامیت کشته اند. این باند با حضور "گونزالس " امروز کشنده تر نیز شده است.

گفتنی است که به دستور "گونزالس " رقبای این باند در بشکه های اسید انداخته شده و مرگ تلخی را تجربه می کنند .

به گفته پلیس جنگ بین کارتل های مواد مخدر در مکزیک باعث بروز هرج و مرج شدید شده است و روز به روز این وضعیت نیز بدتر می شود.

---
کپی