اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

مادورو: همکاری نظامی خارجی هم‌زمان با توسعه تسلیحات داخلی ادامه می‌یابد

مادورو: همکاری نظامی خارجی هم‌زمان با توسعه تسلیحات داخلی ادامه می‌یابد

رئیس جمهور ونزوئلا گفت، این کشور همکاری نظامی خود با روسیه، چین و ایران را با وجود برنامه‌های خود برای توسعه سیستم‌های تسلیحاتی، ادامه خواهد داد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اوایل روز جمعه نیکولاس مادورو که در گرامیداشت پانزدهمین "سالگرد عملیات فرماندهی استراتژیک" ونزوئلا صحبت می‌کرد، گفت که این کشور در حال برنامه‌ریزی برای تولید تسلیحات خود بوده و یک شورای ویژه نظامی و علمی دقیقاً به همین منظور، تشکیل شده است.

وی اظهار کرد: ما همه چیزهای مورد نیاز برای ایجاد سیستم تسلیحاتی خودمان را دارا هستیم و در حین ادامه همکاری با روسیه، چین، کوبا، ایران و کل جهان، به دریافت کمک علمی، فن‌آورانه، مربوط به تسلیحات و البته کمک استراتژیک نیز ادامه می‌دهیم، اما باید به سمت استقلال حرکت کنیم.

روسیه و ونزوئلا دهه‌ها از روابط بسیار خوب بهره‌مند شده‌اند و مسکو نیز یکی از تأمین‌کنندگان اصلی تسلیحات و فناوری نظامی برای کاراکاس است.

روز دوشنبه، آمریکا به خاظر همکاری مادورو با ایران، علیه او تحریم‌های اضافی اعمال کرد. بنا بر گفته وزیر امور خارجه آمریکا، مقامات تهران به مدت نزدیک به دو سال با "رژیم غیرقانونی در ونزوئلا" همکاری کرده‌اند تا به تحریم تسلیحاتی سازمان ملل اهانت کنند.

در پاسخ، وزارت خارجه ونزوئلا گفت که کاراکاس تحریم‌های جدید آمریکا علیه رئیس جمهور این کشور را نوعی تهاجم در نظر می‌گیرد و افزود که کاخ سفید نمی‌تواند مانع ونزوئلا در ساخت روابط تجاری و اقتصادی با ایران شود.  / ایسنا

کپی