اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

گمنام ۱۸ ساله

گمنام ۱۸ ساله
یگانه خدامی

«آقا گمنام ۶۱ ای ندارین؟ ۱۸ ساله» فیلمی که از مادر یکی از شهدای گمنام در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد همه را تحت تأثیر قرار داد. این مادر در یکی از مراسم تشییع پیکر شهدا به‌دنبال فرزندش می‌گشت و فیلمش دست به دست در شبکه‌های اجتماعی چرخید و باعث شد همه با غم و درد از فداکاری‌های شهدا و مادران‌شان بنویسند.

 البته کاربرانی هم درباره این مادر و فرزندش اطلاعاتی در اختیار دیگران گذاشتند: «‏گمنام ۶۱، سومار داری؟ این ویدیو بخش‌هایی از مستند «رؤیای بارانی» ساخته احمد شریف‌زاده است. این مستند درباره مادر شهید بهروز صبوری است این کلیپ سال ۸۴ و همزمان با تشییع پیکر تعدادی از شهدای گمنام در روز شهادت امام جعفر صادق(ع)تصویربرداری شد»، «‏اون گمنام شصت و یکی، هجده ساله. سومار. که مادرش دنبالش میگشت ایشونه. شهید بهروز صبوری. سال 89 به‌عنوان شهید گمنام تو بوشهر به خاک سپرده میشه. سال 92 با آزمایش شناسایی و در صحن امامزاده حسن تهران تشییع میشه.»، «‏آقا؛ گمنام ۶۱ دارید؟ هجده ساله؟ داستان کوتاه پنج‌ کلمه‌ای»، «‏یک روزی اسم و فامیل بچه‌اش تبدیل شد به گمنام ۶۱ ای، آقا یک گمنام ۶۱ ای داری؟ ۱۸ ساله؟»، «روضه‌ جانسوز ۵ کلمه‌ای برای همه این ۴۰ سال»، «‏برای اون مامانه که میگفت یه گمنام
۶۱ ای نداری میتونم تا ابد گریه کنم»، «بمیرم برای این مادرا، بمیرم برای دلشون، این همه چشم انتظاری رو‌ چطور طاقت میارن آخه؟»، «چه دل‌هایی که نشکست، چه مادرانی که به انتظار فرزندانشون نابینا نشدند، از شدت گریه‌های بی‌امان، ما مدیون این شهیدان همیشه زنده هستیم...»، «‏اینستاگرام پر شده از «گمنام ۶۱ نداری؟ ۱۸ ساله». همسن داداش کوچولوم. نمی‌دونم این خانواده‌ها چجوری این همه سال این همه رنج رو تحمل کردن. همه ایرانی‌ها یه سیاوش دارن که برنگشته»، «‏این ویدیوی مادری که دنبال بچه مفقودالاثرش بین تابوت شهدا می‌گرده رو دیدم: «آقا گمنام شصت و یک دارید؟ هجده ساله» نفسم بالا نمیاد. نفسم بالا نمیاد...»، «‏ای به قربان جوان هجده ساله‌ات. به فدای خوشگلی پسرت. و ای وای به چشم انتظاری سی ساله‌ات..». 

کپی