اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹
خداحافظی آبرومندانه سپاهان، صعود مقتدرانه پرسپولیس

خط‌ و نشان سرخ‌ها در آسیا

خط‌ و نشان سرخ‌ها در آسیا

گروه ورزشی/ بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا پنجشنبه با ثبت نتایج جالب توجهی به پایان رسید. در گروه D العین امارات 1-0 برابر النصر عربستان به پیروزی رسید و سپاهان هم 2-1 السد قطر را از پیش‌ رو برداشت تا به این ترتیب دو تیم حذف شده این گروه، تیم‌های صعود کرده را شکست داده باشند.

دقیقه 14 رضا میرزایی پس از دریبل سرپای مدافع السد با ضربه‌ای دقیق از روی خط محوطه جریمه دروازه حریف را باز کرد. دقیقه 51، ارسال خوب سجاد شهباززاده با ضربه سر سروش رفیعی همراه شد اما توپ به تیر عمودی دروازه السد خورد اما 2 دقیقه بعد میرزایی با حرکتی انفرادی به محوطه جریمه حریف نفوذ کرد و ارسال کوتاه او را مشعل عیسی برشام دروازه‌بان السد به طور ناقص دفع کرد تا توپ برگشتی را شهباززاده تبدیل به گل دوم تیم اصفهانی کند. السد دقیقه 82 یکی از گل‌ها را جبران کرد؛ عبدالرزاق با یک پاس کوتاه هاشم علی را در موقعیت گلزنی قرارداد و او هم دروازه پیام نیازمند را باز کرد. با این نتیجه محرم نویدکیا اولین پیروزی خود را در دوران تازه آغاز شده مربیگری برابر تیم ژاوی هرناندز به دست آورد. زردپوشان با این پیروزی 7 امتیازی شدند و در رتبه سوم جدول ماندند اما خداحافظی آبرومندانه‌ای با آسیا داشتند. در این گروه النصر با 11 و السد با 9 امتیاز صعود کردند. العین هم با 5 امتیاز در رده چهارم قرار گرفت.
آتش‌ بازی شاگردان گل‌محمدی
در گروه C پرسپولیس در شرایطی در ورزشگاه جاسم بن حمد به مصاف الشارجه رفت که حریف اماراتی 2 پیروزی پرگل 4-2 مقابل الدحیل و 6-0 برابر التعاون کسب کرده بود و برای همین به نظر می‌رسید شاگردان یحیی گل‌محمدی بازی سختی در پیش خواهند داشت. سرمربی سرخپوشان در این بازی، سعید آقایی و احمد نوراللهی را به ترکیب اصلی بازگرداند و جایگزین سیدجلال حسینی و کمال کامیابی‌نیا کرد. سرخ‌پوشان پایتخت که برای صعود باید به پیروزی می‌رسیدند از همان ابتدا طوفانی ظاهر شدند و خیلی زود به گل رسیدند. دقیقه 2 نفوذ احسان پهلوان به محوطه جریمه الشارجه و سانتر دقیق او با ضربه سر شجاع خلیل‌زاده باعث شد سرخ‌ها از حریف پیش بیفتند. در ادامه بازهم قرمزها صاحب توپ و میدان بودند ولی دقیقه 29 پاس بلند کرونادو از میانه زمین به پشت مدافعان پرسپولیس در موقعیت تک به تک به ولیتون موریاس رسید که ضربه او را حامد لک با واکنشی تماشایی و نجات‌بخش راهی کرنر کرد. عیسی آل‌کثیر دقیقه 41 کرنر ارسالی بشار رسن از سمت راست را با ضربه سر محکم به گل تبدیل کرد تا قرمزها به گل دوم برسند. دقیقه 44 هم میلاد سرلک توپ را در اختیار پهلوان قرار داد تا این بازیکن ارسال چیپ زیبایی به محوطه 6 قدم داشته باشد و این بار وحید امیری با ضربه سر گل سوم تیمش را به ثمر رساند. در نیمه دوم پرسپولیس به مدیریت بازی پرداخت و الشارجه هم به دنبال این بود تا از موقعیت‌های خود استفاده کند. دقیقه 63 شوت خطرناک کرونادو از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به مدافع پرسپولیس مقابل پای ولیتون افتاد که شوت او را باز هم لک با واکنش عالی راهی کرنر کرد. گل‌محمدی در ادامه بازی تعویض‌هایی را انجام داد و دقیقه 80 علی شجاعی را به جای آقایی و امید عالیشاه را جایگزین رسن کرد. دقیقه 81 هم مهدی عبدی به جای آل‌کثیر به میدان آمد. تعویض‌های دیگر سرخ‌ها هم دقیقه 87 بود که سید جلال حسینی جای سیامک نعمتی را گرفت و آرمان رمضانی هم جایگزین پهلوان شد. در حالی که بازی رو به پایان بود، سانتر امید عالیشاه در دقیقه 91 از جناح چپ زمین را رمضانی با ضربه پشت سر به مهدی عبدی رساند تا این مهاجم تعویضی با شوت روی پا گل چهارم پرسپولیس را به ثمر برساند. درنهایت بازی با 4 گل به سود پرسپولیس به پایان رسید و این تیم با 10 امتیاز به عنوان صدرنشین راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. در دیگر بازی این گروه، التعاون 1-0 الدحیل را برد تا با توجه به پیروزی در بازی رودررو با 9 امتیاز به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شود. به این ترتیب، پرسپولیس از ساعت 17:10 فردا دیدار مرحله حذفی خود را مقابل السد قطر برگزار می‌کند. گفتنی است آرمان رمضانی به دلیل دو کارته شدن، بازی مقابل السد را از دست داد.

کپی