اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

دومین واکسن روسی کرونا در چند قدمی تایید

دومین واکسن روسی کرونا در چند قدمی تایید

دومین واکسن روسی کرونا به اخذ تاییدیه نزدیک شده است.

به گزارش مسکوتایمز، این هفته توسعه دهندگان دومین واکسن کروناویروس روسی اظهار کردند دومین واکسن ویروس کرونای این کشور پس از انجام آزمایشات انسانی در مقیاس کوچک به گرفتن تاییدیه دولت نزدیک شده است و ممکن است کمتر از یک ماه دیگر این اتفاق رخ دهد.

دومین واکسن روس‌ها برای "کووید-۱۹" توسط مرکز تحقیقات ویروس شناسی و زیست فناوری "وکتور"(Vector) ساخته شده است. هفته گذشته مرکز ویروس شناسی و زیست فناوری "وکتور" مستقر در سیبری آزمایشات فاز ۲ واکسن بر روی ۱۰۰ داوطلب را به پایان رساند. گفته می‌شود که داوطلبان پس از تزریق واکسن مبتنی بر پپتید به نام "اپی‌واک‌کرونا" ( EpiVacCorona) احساس خوبی داشتند.

سایت اینترفاکس گزارش داد، دولت روسیه قصد دارد اپی‌واک‌کرونا را تا حدود ۱۵ اکتبر تأیید کند؛ پس از آن نیز مرکز وکتور آزمایشات گسترده‌ای بر روی ۵ هزار داوطلب را آغاز خواهد کرد.

"رینات ماکسیوتوف" (Rinat Maksyutov)، رئیس مرکز وکتور تخمین می‌زند که واکسن"اپی‌واک‌کرونا" هر سه سال به دوزهای تقویت کننده نیاز خواهد شد.

ماکسیوتوف در پیش نمایش یک مستند تلویزیونی دولتی درباره واکسن‌های کووید-۱۹ که روز پنجشنبه منتشر شد، گفت: پس از چرخه واکسیناسیون، انجام مجدد واکسیناسیون بعدی هر سه سال نیاز خواهد بود.

اولین واکسن کرونا ویروس روسیه موسوم به"Sputnik V" اولین واکسن در جهان بود که ماه گذشته تاییدیه دولت روسیه را دریافت کرد و آزمایش‌های مقیاس بزرگ این واکسن پس از ثبت نام در حال حاضر بر روی ۴۰هزار داوطلب در حال انجام است. توسعه دهنده آن گفته است که هر دو سال یکبار دوزهای تقویت کننده برای "Sputnik V" مورد نیاز است./ ایسنا 

برغم تصویب واکسن روسی کرونا از سوی دولت واکسیناسیون کند انجام می‌شود

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
کپی