اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

کشف محموله بزرگ قاچاق دارو در زاهدان

کشف محموله بزرگ قاچاق دارو در زاهدان

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان از کشف مقادیری قابل توجه اقلام دارویی قاچاق در یکی از باربری های حومه شهر زاهدان خبر داد.

 حیدر میرزایی  مدیر کل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان گفت: مأمورین مبارزه با قاچاق کالا و ارز  زاهدان بنا بر اخبار دریافتی مبنی بر وجود داروهای قاچاق در یکی از باربری های این شهرستان جهت بازرسی و صحت و سقم خبر در محل حاضر شدند.

او  افزود : در بازرسی انجام شده از محل باربری مقادیری داروی قاچاق شامل ۲۲ هزار و ۸۰۰ عدد قرص ال دی ، تعداد ۸۶ هزار و ۴۰۰ عدد قرص فنوباربیتال ، ۲۳۰هزار و۶۰۰ عدد کپسول تتراسایکلین و  هزار و ۳۲۰عدد آمپول سفتراکسن کشف شد .

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در ادامه گفت : پس از استعلام از معاونت غذا و دارو مشخص گردید تمامی داروهای کشف شده غیر مجاز بوده که در همین راستا داروها توقیف و تحویل معاونت غذا و دارو گردید و اصل پرونده جهت رسیدگی و سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی مرکز استان ارسال شد.

حیدر میرزایی تصریح کرد: شعبه رسیدگی کننده به پرونده با توجه به نظریه کارشناسی و عدم ارائه مجوزهای قانونی توسط متهم ، تخلف را محرز دانست و از همین حیث متخلف را علاوه بر ضبط داروهای کشف شده به میزان ۸۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد./ باشگاه خبرنگاران 

 

کپی