اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

دستگیری سارقان مامورنما با ۷۰ فقره اخاذی در البرز

دستگیری سارقان مامورنما با ۷۰ فقره اخاذی در البرز

رییس پلیس آگاهی البرز از دستگیری اعضای باند پنج نفره سارقان مامورنما با ۷۰ فقره اخاذی در این استان خبر داد.

سرهنگ  محمد نادربیگی گفت: در پی چندین فقره سرقت به شیوه اخاذی با عنوان مامور پلیس توسط سرنشینان خودروهای مختلف در سطح شهرستان کرج، بررسی موضوع در دستورکار تیم ویژه ای از کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: با تحقیقات بیشتر پلیس  محرز شد که سارقان پس از متوقف کردن خودروهای مال باختگان، خود را  پلیس مبارزه با مواد مخدر معرفی و پس از بازرسی بدنی به بهانه این که به کارت بانکی آنها پول خرید و فروش مواد مخدر واریز شده کارت عابر آنها را به همراه رمز گرفته و بلافاصله متواری می شدند.
نادربیگی خاطرنشان کرد: سارقان پس از دریافت کارت های بانکی مال باختگان، بلافاصله وجوه آنها را خالی کرده و با آن، طلا و ارز خریداری می کردند.

وی گفت : با انجام اقدامات پلیسی همه سارقان شرکت کننده در سرقت را شناسایی کرده و با مراجعه به مخفیگاه شان، نامبردگان را حین استعمال مواد مخدر دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.
رییس پلیس آگاهی استان البرز یادآور شد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد زیادی کارت عابر بانک و طلاجات کشف و متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی در ابتدا منکر انجام هرگونه اخاذی و سرقت بودند، اما با مشاهده مستندات ماموران به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۷۰ فقره سرقت به شیوه اخاذی با جعل عنوان مامور پلیس اقرار کردند.
وی گفت: همه مال باختگان پرونده شناسایی شده اند و پرونده سارقان برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد./ایرنا

کپی