اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

رشد ۳۲ درصدی طرح‌های صنعتی در ۵ ماه نخست امسال

رشد ۳۲ درصدی طرح‌های صنعتی در ۵ ماه نخست امسال

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در پنج ماهه نخست امسال ۴۹ طرح صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه‌گذاری خارجی تصویب شد که نسبت به سال گذشته ۳۲.۴ درصد رشد داشته است.

  در این مدت حجم سرمایه گذاری خارجی بیش از ۸۵۰ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳۷.۴ درصدی را ثبت کرده است.

در آمار منتشر شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت در پنج ماهه اول امسال، تعداد اشتغال پیش بینی شده جوازهای تاسیس صادره، ۳۲۲ هزار ۳۷۱ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹.۴ درصد رشد داشته است. 

در این مدت تعداد اشتغال مستقیم پروانه‌های بهره برداری صنعتی صادره ۴۱ هزار و ۸۵۸ نفر با رشد ۳.۷ درصدی همراه بوده است و پروانه‌های بهره‌برداری حوزه معدن با ۲ هزار و ۲۲۷ نفر، رشد ۴.۵ درصدی داشته است.

طبق اعلام معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده جوازهای تاسیس صادره در ۵ ماهه اول امسال بیش از یک میلیون و ۷۶۰ میلیارد ریال بوده و رشد ۳۱.۵ درصدی را ثبت کرده است.

همچنین میزان سرمایه گذاری محقق شده پروانه‌های بهره برداری صادره در این مدت ۳۲۶ هزار میلیارد ریال بوده و افزایش ۶۹.۹ درصدی داشته است. 

براساس این گزارش در پنج ماهه اول سال ۹۹ هزینه عملیات اکتشاف گواهی‌های کشف معدنی با حدود ۴۰۹ میلیارد ریال، رشد ۶۱.۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد./ایرنا 

کپی