اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

تایوان دارای موشک‌های کروز با ظرفیت رسیدن به چین

تایوان دارای موشک‌های کروز با ظرفیت رسیدن به چین

یک گزارش خبری از پایگاه نیروی هوایی "ماکونگ" در تنگه تایوان افشا کرد که نیروی هوایی تایوان موشک‌های کروز زمین به هوا را با فاصله غیرمعمولی از چین مستقر کرده است.

 به نقل از خبرگزاری "اسپوتنیک"، در ۲۲ سپتامبر (۱ مهر)، رئیس جمهور تایوان سفری به پایگاه نیروی هوایی ماکونگ، نیروگاه نیروی هوایی جمهوری چین در مجمع‌الجزایر "پنگهو" واقع در تنگه تایوان داشت. وی در این نشست که تبلیغ بسیاری هم برای آن شده بود، با چندین خلبان جنگنده دفاعی بومی ملاقات و از آن‌ها بابت "عملکرد قهرمانانه" در بازدارندگی ده‌ها هواپیمای چینی که در طول آخرهفته از خط میانی تایوان گذشته بودند، تشکر کرد.

با این وجود، کلیپ‌های این نشست که توسط "فارموسا تی‌وی" تایپه پخش شده، همچنین نمایشی از تسلیحات در آشیانه را نشان داد که شامل چندین موشک کروز "وان چین" بود که توسط جنگنده‌های اف-سی‌کی-۱ سی/دی نیروی هوایی حمل می‌شود. بر اساس یک اندیشکده مستقر در آمریکا، موشک‌های کروز ساخت بومی دارای برد ۱۵۰ مایلی هستند که باعث می‌شود چین و از جمله شهر شیامن، در فاصله غیرمعمولی نسبت به برد این موشک‌ها قرار گیرند.

در نمایش فوق در کنار موشک‌های کروز، موشک‌های ضدکشتی هارپون "ای‌جی‌ام-۸۴" قرار دارند که جت‌های تایوانی در ماه‌های اخیر تلاش کرده‌اند در گشت‌زنی آن‌ها را حمل کنند. موشک‌های هارپون ساخت آمریکا هستند که از طریق رابطه مخفیانه که واشنگتن از آن برای مستقل نگه داشتن تایپه از پکن استفاده می‌کند، به دولت تایوان فروخته شده‌اند.  / ایسنا

کپی