اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

دستبند هوشمند آمازون در راه بازار

دستبند هوشمند آمازون در راه بازار
میترا جلیلی خبرنگار

آمازون به‌تازگی از فناوری پوشیدنی حوزه سلامت خود یعنی دستبند هوشمند Halo رونمایی کرده است که این دستبند هم می تواند وضعیت خواب را مورد بررسی قرار دهد و هم دمای پوست و سایر فعالیت های جسمانی را رصد کند.

یکی از ویژگی های منحصربفرد این فناوری پوشیدنی این است که با آنالیز صدای کاربر می تواند احساس پنهان در پشت صدا را کشف کند و به عنوان مثال دریابد که شما خوشحال هستید یا ناراحت، چراکه از ماشین یادگیری برای این منظور استفاده می کند. با کمک الگوریتم ها می تواند میزان انرژی شما را با کمک ویژگی Toneاز صدایتان تشخیص دهد. درصورتی که تشخیص دهد غمگین هستید طی هشدارهایی، آهنگ های شاد را به شما پیشنهاد می دهد تا حالتان بهتر شود.
همچنین این دستبند هوشمند می تواند میزان و درصد چربی بدنتان را با استفاده از دوربین تلفن هوشمند شما اندازه گیری کند که یک قابلیت فوق العاده به شمار می رود. برای این کار نیز از هوش مصنوعی(AI) استفاده می کند و با کمک دوربین تلفن هوشمند، اسکن سه بعدی از بدن می گیرد تا موفق به ارزیابی درصد چربی بدن شود. این دستبند با یک اپلیکیشن خاص کار می کند و این اپ حتی می تواند شکل بدن را ترسیم کرده و به شما مشاوره بدهد که چگونه وزن کم کنید.

این دستبند هوشمند به تعدادی سنسور همچون سنسور حرارتی، شتاب سنج و نظارت بر عملکرد قلب مجهز است و میزان فعالیت و کالری دریافتی شما را نیز اندازه گیری می کند. در ساختار این دستبند هوشمند، دو میکروفن به کار رفته است و هر هفته تنها یک بار نیاز به شارژ دارد.
این دستبند هوشمند با بهای 64.99دلار پیش فروش می شود اما هنگام ورود به بازار بهای آن به 99.99دلار خواهد رسید. ازآنجا که برای استفاده از این دستبند هوشمند باید به اپلیکیشن Halo نیز دسترسی داشته باشید، اگر می خواهید این فناوری پوشیدنی را در اختیار بگیرید باید ماهانه 3.99دلار هم برای آن پرداخت کنید. البته سایت آمازون برای خریداران، تشویق هایی هم درنظر گرفته و هنگام خرید به مدت 6ماه می توانند از این اپ به صورت رایگان استفاده کنند و پس از اتمام این زمان برای خرید آبونمان اپلیکیشن هزینه پرداخت کنند.

کپی