اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
استقلال 3- الاهلی عربستان صفر

برد درخشان و صعود شیرین آبی‌ها

برد درخشان و صعود شیرین آبی‌ها
گروه ورزش

استقلال از ساعت 18:30 دیروز در آخرین بازی خود در گروه A لیگ قهرمانان آسیا مقابل الاهلی عربستان قرار گرفت و هدفی جز پیروزی نداشت. بر این اساس، مجید نامجومطلق تغییراتی در ترکیب آبی‌پوشان نسبت به دیدار با الشرطه عراق ایجاد کرد و علاوه بر استفاده از علی کریمی به جای آرش رضاوند محروم، امیرارسلان مطهری را هم در ترکیب اصلی قرارداد تا در کنار شیخ دیاباته و مهدی قائدی مثلث تهاجمی این تیم را تشکیل دهند.

در سمت مقابل الاهلی هم با 6 تغییر نسبت به بازی قبل خود وارد زمین شد. شاگردان نامجومطلق با هدف باز کردن دروازه حریف از همان ابتدا بازی را هجومی آغاز کردند. مهدی قائدی دقیقه 4 پس از نفوذ به محوطه جریمه الاهلی در برخورد با یوسف الحربی نقش بر زمین شد اما ادهم مخادمه داور اردنی این برخورد را پنالتی تشخیص نداد. قائدی دقیقه 7 باز هم با حرکت تکنیکی پایه‌گذار حمله خطرناکی شد و پاس در عرض او به مقابل دروازه الاهلی را هانی الصبیانی به شکل ناقص دفع کرد. توپ پشت محوطه جریمه به مسعود ریگی رسید و پاس او به علی کریمی، این هافبک را در موقعیت شوت‌زنی قرار داد که ضربه‌اش از بالای دروازه سعودی‌ها به بیرون رفت. قائدی در دقیقه 12 یک‌بار دیگر در متن حمله استقلال قرار گرفت؛ پاس او به دیاباته رسید و شوت پای چپ و محکم این مهاجم اهل مالی با واکنش محمد العویس دروازه‌بان الاهلی راهی به دروازه نیافت. دروازه‌بان الاهلی دقیقه 22 هم ضربه ایستگاهی تماشایی وریا غفوری را از زیر طاق دروازه بیرون کشید و توپ را به کرنر فرستاد. یک دقیقه بعد ارسال خطرناک مارکو مارین را عمر السوما نتوانست بخوبی استفاده کند و در ادامه نیز مسعود ریگی دفع ناقصی داشت تا عبدالرحمن غریب در موقعیت گلزنی قرار بگیرد اما شوت محکم او را سیدحسین حسینی با واکنش عالی دفع کرد. دقیقه 27 ضربه علی کریمی به تیر عمودی دروازه حریف برخورد کرد اما 2 دقیقه بعد بالاخره استقلال به آنچه می‌خواست رسید. شوت روی پای تماشایی قائدی از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به زمین با دفع ناقص محمد العویس همراه و تبدیل به گل شد. دقیقه 39 قائدی که ستاره آبی‌ها در این نیمه بود زمینه‌ساز گل دوم استقلال شد. سانتر قائدی و ضربه سر علی کریمی در دهانه دروازه، اندوخته‌های نامجومطلق و شاگردانش را دوبرابر کرد. دقیقه 45 سانتر فرشید اسماعیلی با ضربه سر دیاباته تبدیل به گل شد اما داور گل را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد.

استقلال نیمه دوم را با یک تغییر اجباری آغاز کرد و وریا غفوری که مصدوم شده بود از زمین بیرون رفت تا محمد دانشگر جانشین او شود. با این حال آبی‌پوشان که مشتاق گل‌های بیشتر بودند، به حملات خود ادامه دادند. دقیقه 49 مطهری با ضربه سر دروازه الاهلی را باز کرد اما کمک داور به نشانه آفساید پرچم خود را بالا برد و گل گیتاریست استقلال مردود اعلام شد. اما آبی‌ها که همچنان تشنه رسیدن به گل‌های بیشتر بودند، دقیقه 54 به گل سوم رسیدند. پاس پشت‌ پای قائدی به میلیچ و پاس او به کریمی را این بازیکن به مقابل دروازه الاهلی فرستاد تا شیخ دیاباته با پرشی بلند و ضربه سر چکشی گل سوم آبی‌ها را به ثمر برساند. در ادامه بازی نامجومطلق 2 تعویض انجام داد که دقیقه 66 فرشید باقری به جای روزبه چشمی و دقیقه 72 میلاد زکی پور به جای کریمی وارد زمین شدند. دقیقه 84 هم دو تعویض همزمان انجام شد که علی دشتی و شاهین طاهرخانی به ترتیب جای قائدی و دیاباته را در زمین گرفتند. در ادامه استقلال به مدیریت بازی پرداخت تا این بازی با همان نتیجه 3-0 به پایان برسد و آبی‌ها با یک پیروزی قاطع و کسب 5 امتیاز به عنوان تیم دوم پس از الاهلی 6 امتیازی از گروه خود صعود کند. در این بازی مهدی قائدی چهره ویژه آبی‌ها بود که با ارائه یک بازی درخشان در همان نیمه اول باعث شد استقلال بار خود برای صعود را ببندد.

بیشتر بخوانید:

پاداش ۵۰۰ میلیون تومانی در حساب استقلالی‌ها

جشن قطری‌ها برای تیم استقلال در هتل محل اقامت آبی‌پوشان+ تصویر

کپی