اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

به تعویق انداختن درمان این بیماری‌ها در پاندمی کرونا ممنوع+ فیلم

به تعویق انداختن درمان این بیماری‌ها در پاندمی کرونا ممنوع+ فیلم

یکی از موضوعات مهم در دوران شیوع کرونا، بیماری هایی است که درمان آن ها را هرگز نباید به تعویق انداخت و با در نظر گرفتن ملاحظات و پروتکل های بهداشتی باید نسبت به درمان آن ها اقدام کرد؛ ممکن است به تعویق انداختن درمان این بیماری‌ها صدمات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

از جمله بیماری هایی که درمان آن ها را نباید به تعویق انداخت می توان به مشکلات روانی که زندگی را حاد کرده مانند افسردگی حاد یا شدید شدن فوبیا و وسواس اشاره کرد.

به یاد داشته باشیم قرار نیست از ترس ابتلا به کرونا شرایط را سخت‌تر کنیم، اقدامات بهداشتی، درمانی مهمی همچون واکسیناسیون کودکان، جراحی آب سیاه چشم و درمان قند کنترل نشده برای بیماران دیابتی نباید به خاطر شیوع کرونا به تاخیر بیفتند.

مشکلات اورژانسی قلب به ویژه برای افرادی که سابقه فشارخون بالا دارند و همچنین جراحی قلب و باز کردن عروق و مشکلات ضروری ارتوپدی مثل شکستگی دست و پا نیز از دیگر مواردی هستند که درمانشان نباید به تعویق بیفتد.

همچنین آ دسته از زنان که در معاینات خانگی با علائمی مانند غده و یا خونریزی مواجه می شوند و افرادی که در بستگان خود سابقه سرطان پستان دارند نباید چکاپ خود را عقب بیندازند.

بیماران مبتلا به ام اس به یاد داشته باشند که از ترس ضعیف شدن ایمنی بدن، نباید داروهای خود را خودسرانه قطع کنند و حتما در این باره با پزشک خود مشورت کنند. مبتلایان به سرطان نیز حتما برای زمان بندی درمان با پزشک خود مشورت کنند.

برای درمان به پزشکمان اعتماد کنیم و اگر تشخیص داده شد مشکل اورژانسی است برای درمان خود اقدام کرده و برای درمان بیماری های غیراورژانسی تا خارج شدن شهرمان از وضعیت هشدار  صبر کنیم./ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ترس از کرونا را کنار بگذارید و درمان‌های پزشکی را ادامه دهید

از ترس ضعیف شدن سیستم ایمنی کورتون درمانی را قطع نکنید

خطر سرطان کمتر از کرونا نیست/ درمان را به تعویق نیندازید

به خاطر کرونا درمان‌های اورژانسی قلب را به تاخیر نیندازید

وحشت بیماران غیر کرونایی از بیمارستان گران تمام می‌شود

کرونا درمان بیماری‌های غیر واگیر را مختل کردآخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

کپی