اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

فناورانه مصرف قرص های خود را مدیریت کنید

فناورانه مصرف قرص های خود را مدیریت کنید
بیتا میرعظیمی خبرنگار

جعبه قرص هوشمند DEFI برای همیشه مشکل فراموشی در زمان و میزان مصرف قرصها، ویتامین ها و مکمل های کاربران را حل کرده و سلامتی آنها را در کوتاه مدت تضمین می کند.

امروزه بسیاری از مردم جهان به دلیل مشغله کاری بسیار زیاد، زمان مصرف داروهای خود را فراموش کرده و حتی به یاد نمی آورند که در طول روز باید چند دارو یا قرص مصرف کنند. در این میان افراد سالخورده بسیار آسیب پذیر بوده و با فراموشی مکرر مصرف دارو، سلامتی خود را تا حد بسیاری به خطر می اندازند. برای حل این مشکل تاکنون جعبه های قرص هوشمندی طراحی و ابداع شده است.

جدیدترین نسخه جعبه قرص هوشمند  DEFI با بهره گیری از هوش مصنوعی زمان مصرف قرص ها، ویتامین ها و مکمل ها را به کاربر یادآوری کرده و در طول روز مصرف سر موعد را ردیابی می کند. این جعبه قرص در دو نسخه چهار و هشت اسلایدی طراحی و ساخته شده است تا کاربران به سهولت داروهای مصرفی خود را در آن قرار داده و به گونه ای هوشمندانه مصرف به موقع آن را ردیابی کنند. 

برای بهره گیری از این فناوری تنها کافی است کاربران، اپلیکیشن DEFI را در تلفن همراه خود نصب کرده و زمانها و میزان مصرف قرصهای خود را در آن ثبت کنند. با قرارگیری قرص ها در بخشهای مختلف این جعبه ، کار نظارت بر مصرف آغاز می شود. حسگرهای موجود در اسلایدها زمان مصرف دارو را آنالیز کرده و از طریق ارسال پیام از طریق "اینترنت و بلوتوث" و یا روشن کردن نور LED به کاربر یادآوری می کند. حسگر مادون قرمز این سیستم، خالی بودن اسلاید را تشخیص داده و به کاربر هشدار می دهد. به این ترتیب شما می توانید با خیالی آسوده قرصها، مکمل ها و ویتامین های خود را در جعبه قرار داده و با این اقدام سلامتی خود را تضمین کنید.

این فناوری هوشمند یکی از ابزارهای ضروری برای افراد سالمند بشمار می رود. افراد سالمند می توانند بدون حضور دیگران و بدون نگرانی از فراموشی، قرص های خود را در طول روز مصرف کرده و با این علاوه بر تضمین سلامتی خود، خیال اطرافیان را نیز آسوده تر کنند.
باتری این جعبه قرص هوشمند قابل شارژ بوده و با هر بار شارژ شدن به مدت 30 روز عمر مفید می کند. این سیستم بسیار سبک و جمع و جور بوده و به سهولت درون کیف یا کوله پشتی کاربران قرار می گیرد.
جعبه قرص هوشمند  DEFI در حال حاضر در سایت کیک استارت با قیمتی برابر 29 دلار پیش فروش می شود.

کپی