اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

تاکید کویت برای پیگیری حل اختلاف میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس

تاکید کویت برای پیگیری حل اختلاف میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس

منابع دولتی آگاه کویتی اعلام کردند که نقش این کشور برای حل اختلاف میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس متوقف نشده و نخواهد شد و تماس‌ها و تحرکاتی در حال حاضر برای پایان دادن و مهار این اختلافات و به دور از هرگونه تشدید تنشی در جریان است.

 روزنامه القبس کویت امروز چهارشنبه از منابعی که نام آنها را ذکر نکرد، نقل نمود که پیام‌های متقابلی وجود دارد و تلاش‌های مداومی در تماس با تمامی طرف‌ها صورت می‌گیرد.

منابع در عین حال تاکید کردند، اینکه قطر یا عربستان از شروط خود کوتاه آمده باشند، صحت ندارد و در صورتی که اختلاف حل شود، می‌توان از تمامی شروط کوتاه آمد.

منابع خاطرنشان کردند، آمریکا برای مهار این اختلاف اعمال فشار کرده و نسبت به این مسئله اهتمام دارد و راه حل‌ها و تلاش‌های کویت را پیش می‌برد و همچنین تلاش‌هایی از جانب آمریکا در زمان قریب‌الوقوع برای پایان دادن به این اختلاف جهت حفظ امنیت و ثبات کشورهای منطقه صورت می‌گیرد.

منابع ادامه دادند: امیدوار هستیم که طی هفته‌های آتی شاهد پیشرفتی باشیم.

این منابع اعلام کردند که همگان برای حفظ همکاری مسیر شورای همکاری خلیج فارس و اصلاح روابط میان این کشورها و اینکه در حال حاضر در معرض هیچ پیامدهایی قرار نگیرد، اهتمام دارند. ‌ / ایسنا

کپی