اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

مقام یمنی عربستان و امارات را به جنگ نیابتی از سوی رژیم صهیونیستی متهم کرد

مقام یمنی عربستان و امارات را به جنگ نیابتی از سوی رژیم صهیونیستی متهم کرد

سخنگوی جنبش انصارالله یمن و رییس هیات مذاکره کننده این کشور گفت: مادامی که رژیم های سعودی و امارات به نیابت از رژیم صهیونیستی می جنگند و میلیون ها دلار بجای آن هزینه می کنند، این رژیم هرگز وارد هیچ جنگی در منطقه نخواهد شد.

به گزارش شبکه خبری المسیره، محمد عبدالسلام  با یادآوری پیشینه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و خیانت به آرمان فلسطین افزود: فلسطین از مدت ها قبل توسط رژیم هایی که با اسرائیل روابط خود را عادی کردند، هدف قرار گرفت و این رژیم ها پیشتر مقاومت فلسطین را محدود کرده بودند.

وی افزود: عادی سازی روابط مخفیانه بود و دولت آمریکا تصمیم گرفت آن را علنی کند.

مقام یمنی تاکید کرد:تاریخ از خائنان به بدترین شکل ممکن یاد خواهد کرد و کسانی که به دامن دشمن صهیونیستی پناه بردند، در موضع بسیار سخیفی قرار خواهند گرفت.

عبدالسلام با محکوم کردن تجاوز ائتلاف سعودی به کشورش گفت: آمریکایی ها و رژیم های سعودی و امارات به این دلیل به سمت گزینه جنگ و تجاوز نظامی رفتند که فهمیدند یمن به سمت استقلال حرکت می کند.

وی  یادآورشد: اگر انقلاب ۲۱ سپتامبر نبود، آمریکایی ها یمن را جزو کشورهای قرار می دادند که اقدام به عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی کند.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن  افزود: ایستادگی کشور ما در طول ۶ سال جنگ و تجاوز، یک مدرسه نظامی، سیاسی، مردمی و تاریخی است که نسل های آینده با تمام جزئیات از آن سخن خواهند گفت.  / ایرنا

کپی