اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
سال 1346(نیمه دوم)/ مرگ غلامرضا تختی

ضربه در هتل آتلانتیک

ضربه در هتل آتلانتیک
حسن مجیدی

غلامرضا تختی [متولد سال ۱۳۰۹ در محله خانی آباد تهران ] قهرمان معروف کشتی جهان، امروز در هتل آتلانتیک خودکشی کرد. ساعت یازده صبح به آقای علی گرگانی دادستان تهران خبر رسید که غلامرضا تختی خودکشی کرده و یک وصیت نامه از او باقی مانده است.

 جسد تختی در ساعت نیم بعد از ظهر از هتل به پزشکی قانونی منتقل شد. بنابر اظهارکارکنان هتل آتلانتیک، تختی پریشب دیر وقت به هتل آتلانتیک مراجعه کرد و اتاقی خواست و اضافه کرد که چون دیر وقت است نمی‌خواهد به خانه برود و از کارکنان هتل تقاضا نمود که نامش را در دفتر هتل ثبت نکنند. تختی روز بعد (دیروز) پس از صرف صبحانه از هتل خارج شد، اما دیشب به هتل بازگشت و وارد اتاق شماره ۲۳ گردید و دیگر خارج نشد. کارکنان هتل صبح امروز متوجه شدند که اتومبیل تختی پنچر است برای اینکه ناراحت نشود به اتاق او تلفن کردند تا کلید اتومبیل را بدهد و آنها چرخ اتومبیل را عوض کنند، اما هر چه تلفن زنگ زد تختی جواب نداد. کارکنان هتل که از این وضع نگران شده بودند، به مقابل اتاق او رفته و چون باز هم صدایی از داخل اتاق نشنیدند و از طرفی ملاحظه کردند که در اتاق قفل است در را شکستند و با جسد تختی روبه‌رو شدند.به گفته کارکنان هتل، تختی قبل از اینکه به این اتاق برود از آنها کاغذ و مدادی گرفت و روی این کاغذ نوشته است که کسی مسئول مرگ او نیست چون از زندگی سیر شده خودکشی کرده است. وصیت نامه تختی محضری و هم اکنون در اختیار بازپرس است. پاره‌ای از کارکنان هتل نیز می‌گفتند که تختی از سه شب پیش به آنجا آمده بود و نوشته‌های تقویم و کاغذی که از او بجای مانده غیر از وصیت نامه رسمی ظاهراً حکایت از وجود اختلافات خانوادگی در زندگی او می‌کند.
خبر درگذشت تختی بسرعت در تهران انتشار یافت و در ساعت یک بعدازظهر عده‌ای از ورزشکاران بخصوص کشتی گیران و دوستان و آشنایان و جمعی از بستگان تختی جهت اطلاع از علت مرگ او به پزشکی قانونی آمده بودند.
مرحوم غلامرضا تختی روز شانزدهم دی ماه دو روز قبل در محضر اسناد رسمی شماره ۲۰۲ وصیت نامه خود را تنظیم کرد. متن این وصیت نامه که در اختیار بازپرس است هنوز فاش نشده است ولی تختی در این وصیت نامه برای خود یک وصی تعیین کرده است.حدود ساعت دو و سه ربع بعدازظهر امروز جنازه مرحوم تختی از اداره پزشکی قانونی با شرکت هزاران نفر تشییع شد و جنازه به ابن بابویه منتقل گردید....
روزنامه اطلاعات - دوشنبه 18 دی 1346
---

 

کپی