اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

سال 1346(نیمه دوم)/ دانش‌آموزان با تلفن، مسائل ریاضی حل می‌کنند

خانم‌ها شبکه تلفن را فلج کرده اند!

خانم‌ها شبکه تلفن را فلج کرده اند!
حسن مجیدی

خانم‌ها، بعضی از دانش‌آموزان وعده‌ای از آقایان که پای تلفن زیاد حرف می‌زنند باعث اختلال شبکه تلفنی تهران شده‌اند ۸۰ درصد خانم‌ها بیش از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه خط تلفنی را اشغال می‌کنند!

 
این نتایج را شرکت تلفن در بررسی اشکالات ناشی از اشغال شبکه تلفن تهران و آزاد نشدن خطوط به‌دست آورده است؛ از یک میلیون بار مکالمات تلفنی که همه روزه در تهران انجام می‌شود، چهل درصد آن را خانم‌ها انجام می‌دهند و این قبیل مکالمات که مدت آن بسیار طولانی است، شبکه تلفنی تهران را فلج کرده و مراکز تلفن و شبکه کابل را به‌ صورت غیر فعال در آورده است.
مکالمه خانم‌ها
مقامات شرکت تلفن اعلام کردند که خانم‌های تهران در ساعات اداری روز و در شب و لحظاتی که مردم شهر و ادارات کارهای خود را با تلفن انجام می‌دهند، شبکه را مدت مدیدی اشغال کرده و به درد دل و گفت‌و‌گو و تعریف میهمانی‌ها و شب نشینی‌هایی که رفته‌اند می‌پردازند که این قبیل گفت‌و‌گوها به‌طور کلی هر یک بیش از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بطول می‌انجامد و همین که 10 یا بیست هزار نفر در آن واحد به این طریق از تلفن استفاده می‌کنند، ظرفیت شبکه پر می‌شود و مکالمه برای دیگران مشکل و گاهی غیر مقدور می‌گردد.
حل مسائل ریاضی!
مقامات شرکت تلفن اعلام کردند که دانش‌آموزان مسائل ریاضی را با تلفن حل می‌کنند و گاهی یک سلکتور و دو رشته از سلکتور و دو رشته از سیم کابل‌های ارتباطی به این صورت اشغال می‌شود و سایر مردم همه این ناراحتی‌ها را از شرکت تلفن می‌بینند. شرکت تلفن از مردم تهران درخواست کرد که در ساعات اداری و در موقع کار ادارات دولتی ترتیبی بدهند که حداکثر مدت مکالمات بیش از ۳ تا ۵ دقیقه بطول نینجامد.
روزنامه اطلاعات - یکشنبه 28 آبان 1346
 
کپی
پیشنهاد سردبیر