اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

ساخت روبات تشخیص کرونا در سنگاپور

ساخت روبات تشخیص کرونا در سنگاپور

سنگاپور یک روبات را تولید کرده است که برای تشخیص کرونا، آزمایش سواب بینی را انجام می‌دهد. هدف از تولید این روبات، تلاش برای کاهش خطر ابتلا به ویروس کشنده کرونا است.

 پزشکان مرکز ملی سرطان سنگاپور (NCCS) و بیمارستان عمومی سنگاپور (SGH) برای توسعه SwabBot با Biobot Surgical، یک شرکت متخصص در فناوری روباتیک پزشکی، همکاری کردند.
این روبات که خود اداره می‌شود و آزمایش سواب کرونا را به طور خودکار انجام می‌دهد، به کاهش خطر قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا کمک می‌کند. آزمون‌های سواب، به دلیل محدودیت ربات در خستگی، به رفع محدودیت‌های آزمایش سواب کرونا کمک می‌کند.
SwabBot یک روبات است که به صورت خودکار اداره می‌شود، به این معنی که بیماران می‌توانند روند آزمایش را بدون حضور یک فرد دیگر انجام دهند. دکتر لوک تای، مشاور گروه جراحی عروق در SGH، گفت: «این روبات دقیقا همان لمس و دقت ملایم جراحانی که اقدامات بسیار ظریف انجام می‌دهند را حفظ می‌کند. علاوه بر این، کیفیت نمونه ثابت است حتی اگر ساختار بینی از نظر اندازه و شکل متفاوت باشد.»

در همین حال، وزارت بهداشت در گزارش مقدماتی روزانه خود گفت:، در روز دوشنبه، سنگاپور ۳۱ مورد جدید COVID-۱۹ را ثبت کرده است، از جمله ۹ مورد عفونت وارداتی، و موارد سنگین ابتلای این کشور را به ۵۷۶۰۷ می‌رساند./انتخاب


اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی