اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

فرمانده مرزبانی:

هوشمندسازی، اولویت مرزبانی کشور است

هوشمندسازی، اولویت مرزبانی کشور است

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: هوشمندسازی، اولویت مرزبانی است و تلاش می‌شود از ظرفیت‌های الکترونیکی، اپتیکی و تجهیزات و فناوری‌های نوین نظیر پهپادها و هلی شاتها برای تصویربرداری از مرزها با دوربین‌های پیشرفته استفاده کنیم.

سردار احمدعلی گودرزی روز سه‌شنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده مرزبانی خراسان‌رضوی در مشهد افزود: مدیریت هوشمند در امنیت پایدار و توسعه یافته کشور بسیار موثر است و با هوشمندسازی، سربازان کمتر و پایش تصویری مرز بیشتر می‌شود از این رو سیستمی در مرزها در حال پیاده‌سازی است که ذخایر اطلاعاتی برای تامین امنیت مرزها را تامین می‌کند.

او اضافه کرد: خراسان رضوی از وضعیت ویژه‌ای در حوزه مرزها برخوردار است و به این دلیل مهم تلاش می کنیم همه اقدامات پایلوت در هوشمندسازی را در این استان اجرایی کنیم.

وی با تاکید بر این که مرز ، حریم کشور است و باید از هر گونه تجاوز ایمن بماند ادامه داد: خوشبختانه با کشورهای همسایه تعاملات خوبی داریم و اختلافات جزئی نیز در حال حل شدن است و کشورهای مقابل نیز برای حل این اختلافات جزئی اعلام آمادگی کرده ‌اند.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: استکبار و دشمنان نظام همواره از طریق قاچاق مواد مخدر تا قاچاق انسان به فکر فتنه انگیزی در ایران هستند و با قاچاق مواد مخدر، ورود سلاح به کشور برای جنگهای خیابانی و ایجاد ناامنی، قاچاق کالا و بیکاری جوانان این مرز و بوم می کوشد امنیت کشور را متزلزل کند.

گودرزی با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس افزود: امروز تعدادی دین فروش برای سست کردن پایه‌های نظام دست در دست دشمنان اسلام هستند که سخت در اشتباهند.

وی ادامه داد: مرزبانان نیز ادامه‌دهنده راه رزمندگان و شهدای دفاع مقدس هستند  و مرزبانان و مرزنشینان برای دفاع از میهن ایستاده‌اند.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: خراسان رضوی همجوار با کشوری است که از لحاظ امنیتی ثبات ندارد و این مهم، فعالیت انتظامی و مرزی را دو چندان می کند و برای تامین امنیت نیازمند برنامه ریزی دقیقتری هستیم.

گودرزی افزود:  قدرتمندانه با سیر صعودی امنیت در کشور به تقویت تعاملات خود با کشورهای همسایه ادامه می‌دهیم و در شرایط سخت کرونایی نیز اجازه نداده‌ایم مرزها بسته شود همچنین با شیوع کرونا تعداد زیادی از شهروندان افغانستانی را در مشهد رایگان درمان کرده‌ایم .

وی ادامه داد: بیش از ٤٠ سال است کشور افغانستان از سوبسید و امکانات بهداشتی ایران استفاده می‌کند که قابل توجه است./ ایرنا 


 

کپی