اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

پمپئو: امیدوارم جو بایدن هم سیاست ترامپ را در برابر ایران دنبال کند

پمپئو: امیدوارم جو بایدن هم سیاست ترامپ را در برابر ایران دنبال کند

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد اقدامات یکجانبه دولت این کشور علیه ایران از حمایت هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات آمریکا برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در گفت و گو با رسانه مدیا لاین درباره اعمال تحریم‌های یک جانبه این کشور بر ایران، گفت: آنچه دولت ترامپ انجام داده است، از حمایت دو حزبی بزرگی برخوردار است. در واقع، اکنون تقریبا شش هفته است که نامه‌‌ای از صدها عضو کنگره از هر طیف سیاسی آمریکا دریافت کرده‌‌ام که همه آن‌ها خواستار اقدام آمریکا در راستای ممانعت از توان ایران برای خرید و فروش تسلیحات شده اند. اکنون ما این کار را انجام داده ایم. فکر می‌کنم حمایت زیادی از جانب هر دو حزب (دموکرات و جمهوری خواه) وجود دارد.
پمپئو مدعی شد کشورهای اتحادیه اروپا مانند فرانسه و انگلیس از سیاست آمریکا در برابر ایران راضی هستند حتی اگر آن را به طور علنی بیان نکنند.
وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به رقابت انتخاباتی میان دو حزب آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت: امیدوارم که اگر رئیس جمهور ترامپ دوباره در انتخابات پیروز نشد، گروه جو بایدن این تهدید را مانند ما درک کرده و به اطمینان حاصل کردن از این که آمریکا و اسرائیل امنیت دارند ادامه دهند./ ایسنا

کپی