اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

طلا و ارز در بازار چند؟ 99/07/01

طلا و ارز در بازار چند؟ 99/07/01

بازار سکه و طلا امروز (سه‌شنبه) ضمن تجربه سقوط قیمت جهانی طلا، اما در قیمت سکه و طلای آبشده در ایران به مانند روند هفته‌های اخیر با افزایش قیمت همراه شد.

 امروز (اول مهر) بازار جهانی طلا پس از هفته های شاهد کاهش قابل توجه قیمت انس جهانی طلا به مرز یک هزار و ۹۰۰ دلار بود. این کاهش حدود ۳۰ دلاری انتظارها را برای کاهش متناسب قیمت سکه و طلا در بازار داخلی به همراه آورد، که محقق نشد.

بر این اساس، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه امروز با افزایش قیمت ۵۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته در همین ساعت، به بهای ۱۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان در حال معامله است. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی به ارزش ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین نیم سکه به بهای ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه به قیمت سه میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز به ارزش دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

علاوه بر این در بازار طلا نیز امروز بهای یک گرم طلای خام ۱۸ عیار با افزایش قیمت ۱۰ هزار تومانی به ارزش یک میلیون و ۲۳۷ هزار تومان فروخته شد و هر مثقال طلا نیز ارزش پنج میلیون و ۳۶۰ هزار تومان را ثبت کرد که نشان دهنده کاهش قیمت حدود ۴۰ هزار تومانی آن است.

قیمت انس جهانی طلا نیز هم اکنون یک هزار و ۹۰۵ دلار قیمت‌گذاری شده است.

عقبگرد قیمت دلار به کانال ۲۶ هزار تومان

 بازار ارز امروز (سه‌شنبه) شاهد کاهش قیمت در صرافی‌های بانکی و توقف قیمت در بازار غیررسمی بود. در حال حاضر صرافی‌های بانکی دلار را با قیمت ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان به فروش می‌رسانند.

 امروز قیمت دلار در صرافی‌های بانکی با عقبگرد به کانال ۲۶ هزار تومان کار خود را آغاز کرد و در ابتدای روز ۲۶ هزار و ۷۵۰ برای خرید و ۲۶ هزار و ۸۵۰ برای فروش قیمت خورد.  اما در ساعت ۱۴ با افزایشی ۱۰۰ تومانی نسبت به اولین ساعات معامله، روبرو شد.

همچنین تابلوی صرافی‌های بانکی برای خرید و فروش یورو نیز از ابتدای روز تا این ساعت شاهد افزایش ۱۰۰ تومانی‌ بود. در این صرافی‌ها در حال حاضر، بهای ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان برای خرید یورو و ۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان برای فروش این ارز ثبت شده است.

اما مشاهدات از بازار غیررسمی ارز حاکی از معامله دلار در کانال ۲۷ هزار تومان است. این بازار روز گذشته خرید و فروش دلار را در محدوده قیمت ۲۷ هزار و ۱۵۰ تومان به پایان رساند و امروز از همین محدوده کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر در کف قیمتی ۲۷ هزار و ۲۰۰ و سقف قیمتی ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان در حال معامله است.

علاوه براین در سامانه سنا نیز در روز کاری گذشته (۳۱ شهریور)،  یورو به مبلغ میانگین ۳۱ هزار و ۷۵۱ تومان به فروش رفت و برای فروش دلار نیز میانگین ۲۶ هزار و ۴۷۷ تومان ثبت شد. این ارقام بیان کننده ثبات در این بازار نسبت به روز پیش از خود هستند.

سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو با کاهش حدود ۷۰۰ تومانی،  میانگین قیمت ۲۷۸ هزار و۹۳۹ تومان ثبت شد.  فروش حواله دلار نیز در روز معاملاتی گذشته با کاهش حدود ۱۰۰ تومانی، میانگین قیمت ۲۱ هزار و ۷۴۱ تومان انجام شد./ایرنا

کپی