اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

وزیر خارجه کوبا: آمریکا بزرگترین تهدید برای امنیت بین‌المللی است

وزیر خارجه کوبا: آمریکا بزرگترین تهدید برای امنیت بین‌المللی است

وزیر خارجه کوبا گفت، رفتار غیرمسئولانه آمریکا با دامن زدن به درگیری‌ها و جنگ‌های تجاری، تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی محسوب می‌شود.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، برونو رودریگز، وزیر خارجه کوبا در نشست بزرگداشت هفتادوپنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل در پیامی ویدئویی گفت: چندجانبه گرایی و قوانین بین‌المللی از سوی بزرگترین قدرت در جهان تهدید می‌شود. رفتار غیرمسئولانه آمریکا بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت بین‌المللی است.

به گفته این وزیر کوبایی، آمریکا در رقابت تسلیحاتی که خودش آن را ایجاد کرده، دخیل است و در تلاش‌ها با هدف حل بسیاری از بحران‌هایی که پاندمی کرونا ویروس آن را ایجاد کرده، شرکت نمی‌کند.

وی افزود: آمریکاست که به جنگ‌ها و درگیری‌ها و تجارت تسلیحات غیرمتعارف دامن می‌زند و اقدامات یکجانبه اجباری وضع می‌کند. واشنگتن به توافقات مهم بین‌المللی بی اعتناست که شامل توافق کنترل و خلع سلاح می‌شود و با تمام جهان در جنگ است.

آمریکا علیه کوبا شش دهه است که تحریم‌های مالی، اقتصادی و تجاری وضع کرده و دولت هاوانا هر ساله پیش نویس قعطنامه‌ای را به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه می‌کند و خواستار لغو این تحریم‌هاست.  / ایسنا

کپی