اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

از مجموعه شعر نوجوان؛ «آوازهای سیب‌زمینی» سروده‌ی مهدی مرادی بازنشر شد

از مجموعه شعر نوجوان؛ «آوازهای سیب‌زمینی» سروده‌ی مهدی مرادی بازنشر شد

«آوازهای سیب زمینی» سروده‌ی مهدی مرادی از مجموعه «شعر نوجوان» راهی فروشگاه‌های محصولات فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب دربردارنده ۲۴ قطعه شعر با عنوان‌های «آب معدنی، کجاست دوست خوبم؟، نام پرنده‌ها، آوازهای سیب‌زمینی، شاعر، من و باران، راز، نی‌زار، صدای پنجره، گردش با آب، کوه، پنجره می‌دانست، چشم من و اطلسی، تخته سنگ، میدان می‌گوید، چکه‌چکه زخم، رویای کاکتوس، سنگ و چشمه، پروانه‌ای به خانه‌ی ما آمد، یک شعر ابری، پرنده و بام، یک دقیقه پیش از این، نامه‌ای به ابرها و پاداش» است.

«آوازهای سیب‌زمینی» با تصویرگری نرگس دلاوری در ۵۲ صفحه با قیمت ۱۰هزار تومان منتشر شده و شمارگان آن تاکنون در دومین مرحله چاپ به ۱۰هزار و ۵۰۰ نسخه رسیده است.
این کتاب که برای اولین بار در سال ۱۳۹۴ به چاپ رسید، تاکنون شایسته تقدیر یازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر و شایسته تقدیر نهمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان نیز شده است.
در شعر «گردش در آب» این کتاب می‌خوانیم: من دوست دارم مثل آب/ در باغ‌ها گردش کنم/ سرشار و شاد و نغمه‌خوان /در کرت‌ها جاری شوم/ از خوابِ گل‌ها بگذرم/ در صبحی از رنگین کمان/ من دوست دارم مثل آب/ با ریشه‌ها صحبت کنم/ یک ظهرِ تابستان داغ/ مانند باران بهار/ باقی بماند نام من/ در خاطرات سبز باغ.
علاقه‌مندان می‌توانند کتاب «آوازهای سیب‌زمینی» را از فروشگاه‌های محصولات فرهنگی و فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور خریداری کنند.

کپی