اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

تظاهرات مصری‌ها برای دومین روز پیاپی با درخواست برکناری سیسی

تظاهرات مصری‌ها برای دومین روز پیاپی با درخواست برکناری سیسی

در چندین منطقه مصر تظاهرات شبانه‌ای برای دومین روز متوالی برگزار شد و تظاهرکنندگان شعارهایی جهت برکناری عبدالفتاح سیسی سر دادند.

به نقل از عربی ۲۱، هشتگ "سیسی برو" در توییتر و شبکه‌های اجتماعی بسیار استفاده شده است.

تصاویر منتشر شده حکایت از تظاهرات در شبرا الخیمه و دار السلام در الفیوم داشت.

در منطقه طفیح نیز تظاهرکنندگان شعار "وزارت کشور قلدرمآب است"، را سردادند و درگیری‌هایی بین آنها و نیروهای امنیتی رخ داد. شبکه رصد مصر نیز گزارش داد که درگیری‌هایی میان ساکنان و نیروهای امنیتی در سمالوط در استان المنیا به وقوع پیوست.

تصاویر پخش شده نشانگر عقب‌نشینی پلیس از خیابان احمد عصمت در سوئز بود.

تصاویر دیگری نشان می‌داد که تظاهرکنندگان در المانیا خودروی پلیس را در یک کانال آب انداختند.

روز دوشنبه، محمد علی، هنرمند و پیمان‌کار مصری اعلام کرد: اعتراضاتی که روز یکشنبه کشور شاهد آن بود، یک مساله‌ای نادر در مسیر کشور ما است و این آغازی متفاوت است. این اعتراضات، ادامه خواهد داشت و جهانیان شاهد این خواهند بود که به زودی به یاری خداوند و مبارزه مصری‌های آزاده، در کشور ما چه رخ خواهد داد. وضعیت خشم و آگاهی، در حال فروریختن دیوارهای ترس و سکوت است.

از سوی دیگر، گروه مخالفان "وطنی برای همگان" اعتراضات مردم مصر علیه عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر را ستود و اعلام کرد که با هر وسیله موجودی از این اعتراضات حمایت می‌کند و تمام امکانات خود از جمله شبکه‌های اجتماعی و تماس‌های داخلی و خارجی و غیره را در خدمت این اعتراضات قرار می‌دهد. / ایسنا

کپی