اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

کرونا چند سال از عمر مفید ما را خواهد گرفت؟

کرونا چند سال از عمر مفید ما را خواهد گرفت؟
آرزوکیهان

همه گیری ویروس کرونا در سراسر جهان زندگی افراد زیادی را از جهات مختلف تغییر داده و بر روند زندگی و طول عمر تاثیر گذار بوده است.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از هلث، ماسک‌ها نیز هنجارهای جدیدی است که سبب می‌شود همه کارهای روزمره خود را محتاطانه‌تر انجام دهیم. کرونا تغییرات طولانی مدتی در زندگی ایجاد کرده است اما مطالعات جدید نشان می‌دهد که کرونا قادر است حتی در طول عمر مفید ما نیز تاثیر گذار بوده و عمر ما را برای چند سال کوتاه‌تر کند زیرا به شدت امید به زندگی را کاهش داده و همین موضوع سیستم ایمنی بدن را نیز تضعیف کرده است.
اطلاعات منتشر شده از تجزیه و تحلیل‌های سیستم کاربردی نشان داده است که کرونا به شدت امید به زندگی را کاهش داده و شرایط اقتصادی و آموزشی را به میزان قابل توجهی تحت تاثیر خود قرار داده است. تمامی این موارد در کنار یکدیگر باعث تضعیف سیتم ایمنی بدن، افزایش استرس و نگرانی و در نتیجه مقاومت کمتر بدن ما شده است.
«گیلوم مارویس» محقق ارشد این مطالعه بیان کرد که از دست دادن امید به زندگی به میزان زیاد می‌تواند طول عمر را بین ۳ تا ۹ سال از بین ببرد. تفاوت به داشتن امید به زندگی می‌تواند باورنکردنی و تکان دهنده باشد. به طور مثال تحقیقات روشن کرده که در آمریکای شمالی و اروپا اگر شیوع کرونا به ۷۰ درصد برسد مردم می‌توانند برای یک دهه امید به زندگی خود را از دست دهند که معادل کاهش ۱۱ سال زندگی مفید خواهد بود.
«سرگئی شربوف» محقق این پروژه بیان کرد که مطالعات نشان داد که تقریبا ۳۰ سال طول کشید تا اروپا امید به زندگی که با شیوع آنفلوآنزای اسپانیایی کاهش یافته بود دوباره بدست آورد.

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی