اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

چه بلایی سر واتساپ آمد؟

چه بلایی سر واتساپ آمد؟
یگانه خدامی

پیام‌رسان واتساپ چند روزی است دچار مشکلاتی شده و دیروز نسخه وب آن بدون فیلترشکن باز نمی‌شد. کاربران ایرانی از این پیام‌رسان بعد از فیلتر شدن تلگرام بسیار استفاده می‌کنند هرچند که دوستش ندارند و از کارآیی‌اش انتقاد می‌کنند.

کاربرد زیاد این پیام رسان بخصوص در روزهای دورکاری باعث شد اختلال واتساپ مورد توجه قرار بگیرد و خیلی‌ها بنویسند که فیلتر شده است اما محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در پاسخ به سؤالات کاربران نوشت: «مشکل نسخه دسکتاپ از سمت سرور آنهاست و ارتباطی به ایران ندارد. همکارانم در حال پیگیری هستند اما زمانی برای رفع مشکل اعلام نکرده‌اند. توصیه ما برای آموزش مجازی استفاده از پیام‌رسان‌های ایرانی با سرورهای پرقدرت جدید و تعرفه نیم بها است.»
اظهارنظر درباره احتمال فیلتر شدن واتساپ و ماجراهایش را دیروز زیاد می‌خواندیم: «‏واتساپ چش شده؟ نسخه وب کار نمی‌کنه بدون فیلترشکن»، «‏امروز دراستفاده از واتساپ نسخه وب و دسکتاپ بامشکل مواجه شدم. به ارائه دهنده اینترنت اعلام کردم گفت اختلال شبکه است حل می‌شه، صبر کنید. 1399/06/31 هجری خورشیدی»، «‏خب، به نظر واتساپ دسکتاپ فیلتر شده و طبق تجربه‌های قبلی، روی گوشی هم‌ به زودی فیلتر خواهد شد. دیگه از این به بعد بهانه‌ای برای استفاده نکردن از ‎تلگرام ندارین»، «‏من دست اون کسی که پیشنهاد داد واتساپ فیلتر بشه رو به گرمی می‌فشارم. بالاخره یکی کارش رو درست انجام داد»، «‏به نقل از وزیر ارتباطات نقل شده که مشکل واتساپ روی دسکتاپ به دلیل مشکل سرورهای آمازون است. به آمازون بگویید که مشکلش با فیلترشکن حل می‌شود! اگر فیلترشکن خوب هم ندارند، در ایران فروخته می‌شود»، «‏ولی جان بچه‌تون قول بدید اگه واتساپ رو فیلتر کردن و مجبور شدید وی‌پی‌ان استفاده کنید برای تلگرام استفاده کنید دیگه برنگردید واتساپ»، «‏ساعت به ساعت داریم به لحظات فیلترینگ واتساپ نزدیک‌ می‌شیم. سلام بر اس‌ام‌اس.»، «‎در حال حاضر برای ارسال عکس و فیلم در واتساپ باید فیلترشکن روشن باشه»، «واتساپ دیروز عکس پروفایل رو بدون فیلترشکن باز نمی‌کرد امروز هم که وویس رو با فیلترشکن باز می‌کنم»، «گیر واتساپ چیه رو دسکتاپ باز نمی‌شه؟ کارام مونده بابا»، «‏ظاهراً واتساپ رو بعضیا دستکاری کردن و.... گذاشتمش روی فیلترشکن مثل بنز کار کرد»، «‏وضعیت ما الان اینطوریه که باید vpn روشن کنیم که صدا و استیکرهای واتساپ رو بتونیم دانلود کنیم بعد وقتی می‌خوایم بریم اینستا باید خاموشش کنیم، بیایم توئیتر روشن کنیم، بعد بخوایم پول واریز کنیم خاموش کنیم.»
 

کپی