اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

اطلاعات جدید متخصصان امریکایی از انتقال هوایی کرونا

اطلاعات جدید متخصصان امریکایی از انتقال هوایی کرونا

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های امریکا به روز ترین اطلاعات در خصوص انتقال هوایی ویروس کرونا را منتشر کرد؛ به گزارش این مرکز ویروس کرونا از طریق هوا نیز منتشر می‌شود.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در آمریکا در بروز رسانی راهنمای خود در مورد کروناویروس آورده است: به طور معمول کروناویروس می تواند از طریق ترشحات تنفسی یا ذرات کوچک از قبیل آنچه در ذرات "آئروسل" یا هواپخش (سوسپانسیون ذرات جامد یا قطره‌های مایع در گاز اطلاق می‌شود) وجود دارد و حتی هنگام دم و بازدم، منتقل شود. 

اکنون در وبسایت این مرکز آمده است: ویروس های هوازی از جمله کووید-۱۹ از جمله عفونت های مسری هستند که به راحتی گسترش پیدا می کنند.

پیش از این مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا در راهنمای خود در مورد کروناویروس به این نکته اشاره کرده بود که بیماری کووید-۱۹ بیشتر در بین افرادی که در تماس نزدیک با یکدیگر هستند و بویژه از طریق ترشحات تنفسی تولید شده هنگام سرفه، عطسه و صحبت منتقل می شود.

در بروز رسانی راهنمای این مرکز آمده است: شواهد بسیاری وجود دارد که قطرات و ذرات هوازی می توانند در هوا معلق باقی بمانند و توسط افراد تنفس شوند و در مسافت های بیشتر از دو متر نیز جابجا شوند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، به طور کلی خطر ابتلا به این ویروس در محیط های بسته که از تهویه مناسب برخوردار نیستند بیشتر است./ ایسنا

تایید انتقال هوایی ویروس کرونا از سوی بهداشت جهانی

هوا کرونا را منتقل می‌کند

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

کپی