اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

سیل به ۸ روستای بخش اسالم تالش آسیب رساند

سیل به ۸ روستای بخش اسالم تالش آسیب رساند

بخشدار اسالم گفت: بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل، راه دسترسی به چندین روستای این بخش آسیب جدی دیده است.

 لیلا یاری روز دوشنبه  اظهار داشت: روستاهای کله سرا، دیگه سرا، سیاهبیل، آسیاب شم، شیخ محله، وارده سرا، در این بخش بر اثر جاری شدن سیل آسیب جدی دیده اند.

وی بیان کرد: کلیه سر دهنه های کشاورزی در سطح بخش اسالم که از رود خانه های این بخش منتهی می شد، بطور صد در صد تخریب شده اند.

بخشدار اسالم همچنین افزود: بر اثر جاری شدن سیل، راه دسترسی به روستای گیجاو به طول ۲ کیلومتر بطور کامل تخریب و ارتباط آن با مرکز بخش قطع  می باشد و علاوه بر این هم اکنون برق، آب و گاز نیز در این منطقه قطع شده است.

یاری بیان کرد: با توجه به حجم زیاد خرابی ها در این مناطق، تعداد ۲ واحد مسکونی بطور کامل تخریب و تعدادی نیز آسیب جدی دیده اند و شاهد آبگرفتگی منازل مردم در سطح این مناطق هستیم و بدلیل نبود راه دسترسی هنوز موفق به برقراری آب و برق در این روستا نشده ایم.

وی با اشاره به اقدامات اساسی برای رفع این مشکلات گفت: اکیپ های هلال احمر، راهداری و سایر نیرو ها در سطح منطقه حضور دارند و مشغول رفع موانع برای تسهیل رفت و آمد مردم هستند.

  بخشدار اسالم بیان کرد: هم اکنون چندین دستگاه سنگین راه سازی از قبیل لودر، بیل مکانیکی و کمپرسی با هماهنگی بنیاد مسکن، راهداری و بخش خصوصی در سطح این مناطق برای رفع انسداد محور ها مشغول کار هستند.

یاری خاطرنشان کرد: هنوز میزان دقیق خسارت وارده مشخص نیست و پس از بررسی و به نتیجه رسیدن، اعلام خواهد شد.

بخشدار اسالم بیان کرد: مهمترین درخواست ما از سازمان های بیمه گر این است که بیمه ساختمان های روستایی را در دستور کار خود داشته باشند .

اسالم از بخش های توابع شهرستان تالش با حدود ۴۲ هزار نفر جمعیت دارای ۶۱ روستا است و در ۸۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.  / ایرنا

کپی