اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
استاندار تهران:

لغو طرح ترافیک و دورکاری باعث کاهش فاصله‌گذاری اجتماعی شد

لغو طرح ترافیک و دورکاری باعث کاهش فاصله‌گذاری اجتماعی شد

استاندار تهران گفت: امسال در اربعین حسینی پیاده‌روی و راهپیمایی نداریم و حداکثر تاکید بر لزوم اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی اعمال خواهد شد.

انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در جشنواره شهید رجایی استان تهران افزود: لغو طرح ترافیک و برقراری دورکاری یک سوم ادارات باعث شده بود تا فاصله گذاری اجتماعی مخصوصا در اتوبوس ها و مترو به ۶۰ تا ۷۰ درصد برسد اما اکنون این عدد به ۴۵ درصد برگشته است.

با تعطیلات محرم و اوج گیری مسافرت ها اکنون شاهد تکمیل ظرفیت تخت های بیمارستانی در سراسر کشور و تهران هستیم.

وی یادآورشد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب امروز اعلام کردند، ستاد ملی کرونا هر تصمیمی که گرفت، همه مکلف و موظف به رعایت آن هستند.

وی اضافه کرد: ما اربعین امسال راهپیمایی و اعزام زائر به کربلا نداریم و همه باید از هم اکنون آن را در نظر بگیرم.

محسنی بندپی تصریح کرد: به دنبال تعطیلاتی که در خرداد و شهریور در تاسوعا و عاشورا داشتیم و با مراسم هایی که برگزار شد، اکنون با اوج مراجعه بیماران سرپایی و بستری و افزایش مرگ ومیر در کشور مواجه هستیم و تهران هم جدای از سایر نقاط نیست.

استاندار تهران گفت: وقتی روزانه یک میلیون مسافر مترو و ۸۰۰ هزار مسافر اتوبوس داریم فاصله گذاری اجتماعی که حداقل ۴۵ درصد است رعایت نمی شود پس نباید توقعی داشته باشیم که روند شیوع کرونا وجود نداشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: اگر پیشنهاد دادیم و بر آن هم اصرار داریم که حجم ترددها را در تهران کاهش دهیم، نگاه غیر تخصصی نیست حاصل بررسی های علمی و کارشناسی محسوب می شود.

تهران نیازمند نوسازی ساختار اداری است

محسنی بندپی اعلام کرد: استان تهران با این وضعیت اشباع جمعیت، تراکم کاری بالاخره یک نوسازی در ساختار تشکیلاتی دستگاه های اجرایی و گاه برخی از فرمانداری ها نیاز دارد.

وی اضافه کرد: یکی از اهداف جشنواره شهید رجایی، ارج گذاری و تکریم از خدمات صادقانه دستگاه‌های موظف در حوزه های مختلف است.

وی اعلام کرد: هدف دوم از برگزاری جشنواره شهید رجایی، نهادینه سازی فرهنگ خدمت رسانی در میان همه کارکنان و دستگاه‌های مختلف است تا به این طریق بتوان تفاوتی میان دستگاه‌هایی که عملکرد بهتری در خدمت رسانی به مردم دارند، قائل شد.

استاندار تهران گفت: بحث دیگر پایش و رصد برنامه جامع نظام اداری است که بحث علمی روز است و سازمان اداری و استخدامی محورهای خوبی را طراحی کرده اند و باید به آن پایبند بود.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا اگر نگاهی به عملکرد دستگاه‌های دولتی و اجرایی در استان تهران داشته باشیم، متوجه می شویم که همه دستگاه‌ها در سطح ملی تلاش می کنند و این ظرفیت قانونی را دارند که خدمات صادقانه با نگاه ملی به مردم و شهروندان ارائه کنند.

کاهش نرخ بیکاری تا ۸.۴ درصد

استاندار تهران بیان کرد: در کنار تمامی این موفقیت ها و خدمات ارائه شده، باید اعلام کرد که امسال با تمام سختی های موجود به علت وجود شرایط کرونایی، هیچ خاموشی نداشتیم و علاوه بر حفظ اشتغال موجود، موفق به ارتقای نرخ بیکاری تا سطح ۸.۴ درصد شده ایم.

وی اعلام کرد: امسال استان تهران در ارزیابی عملکرد مدیریت سیاسی رتبه نخست کشور را کسب کرد و در شاخص ارتقای فناوری، استفاده از دولت الکترونیک نسبت به انتخابات دوره قبل ۲۷ پله صعود داشت و در شاخص های امنیتی و تولید امنیت برای فضای کسب و کار نیز حایز رتبه شده است.

محسنی بندپی اظهارداشت: فرمانداران تهران امسال برای نخستین بار در کشور، با ابتکار خود و بهره گیری از ظرفیت های قانونی در کنار مدافعان سلامت حضور یافتند و ۱۸۰ میلیارد تومان به دانشگاه های علوم پزشکی کمک کردند و این نشان می دهد که تمام مسئولان استان تهران، نگاه ویژه ای به بخش خدمات رسانی به مردم دارند.

استاندار تهران گفت: در کنار همه این اقدامات و دستاوردهای بسیار ارزشمندی که در استان شاهد آن بودیم، باز نیازمند این هستیم که خدمات را توسعه دهیم و ارتقا بخشیم تا رضایتمندی مردم را داشته باشیم موضوعی که مورد تاکید رئیس جمهوری نیز هست.

سرمایه اجتماعی ارتقا یابد

استاندار تهران با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: از همان بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران از فشار اقتصادی تحریم و توطئه های مختلف استکبار در امان نبود و امروز نیز این شرایط ادامه دارد و به آنچه که امروز به آن نیاز داریم، همین خدمات صادقانه،  کسب اعتماد مردم و ارتقای سرمایه اجتماعی در جامعه است.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور، واقعا توانسته ایم سرمایه اجتماعی را با کمک خدماتی که کادر درمانی ارائه کردند، ارتقا ببخشیم و این افتخاری برای نظام و کشور است که هیچ بیمار کرونایی صرف نظر از سن، جنس و تابعیت پشت درب های بیمارستان نمانده است.

محسنی بندپی یادآورشد: اگر این فشار به مدافعان سلامت و نیروهای متخصص درمانی و بهداشتی وارد شده است، برای این بود که هدف نهایی که همان خدمت به مردم است، محقق شود.

همدلی و همگرایی مسئولان تداوم داشته باشد

استاندار تهران اضافه کرد: اکنون نیز باید همچنان کمک های مومنانه را در بحث اقدامات تداوم دهیم و همدلی و وحدت و همبستگی در اوج اقدامات ما قرار داشته باشد.

وی تصریح کرد: اگر در زمان انقلاب هر از چندگاهی ما با توطئه های دشمنان و استکبار جهانی مواجه بودیم، در شرایط کنونی، هر لحظه با این توطئه ها روبرو هستیم.

وی اضافه کرد: همه مردم دیدند که آمریکا با انزوای خود در شورای امنیت مواجه شد، اعلام کرد که به تنهایی قصد تحریم ایران را دارد در این شرایط ما باید به طور ویژه ای در اجرای برنامه ها تلاش کنیم.

محسنی بندپی اظهارداشت: فاصله خود را با مردم به حداقل برسانیم و هر خدمتی را که می تواند گشایششی را در ابعاد مختلف در زندگی مردم فراهم کند در اولویت قراردهیم.

وی بیان کرد: از هر نوع تفرقه پرهیز کنیم و اگر دستگاه‌هایی میان آنان اختلافی وجود دارد، می توانند از مسیر قانونی که مراجعه به استانداری است آن را برطرف سازند.

استاندار تهران فرصتی که قانون بودجه سال ۱۳۹۹ به ما داده است، فروش اموال مازاد و مولدسازی این اموال است، در شرایط سخت ما باید کمک کنیم تا بتوانیم اعتبارات لازم را با این اقدام برای اجرای پروژه ها تامین سازیم و به این ترتیب شرایطی فراهم کنیم که مردم از ما راضی باشند.

در پایان این مراسم از دستگاه های منتخب جشنواره شهید رجایی تجلیل شد.

/ایرنا

آخرین اخبار کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید 

کپی