اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

انهدام باند راهزنان اتوبان ساوه-تهران

انهدام باند راهزنان اتوبان ساوه-تهران

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری اعضای باند سرقتی که در اتوبان ساوه به تهران فعالیت می کردند خبر داد.

 سرهنگ سپهوند گفت: چندی پیش فردی در تماس با مرکز فوریت های پلیس 110، گزارشی از سرقت به عنف خودروی تریلی خود را در اتوبان ساوه – تهران به مرکز فوریت های پلیس 110 اعلام کرد.

او افزود: با حضور تیمی از ماموران انتظامی شهرستان زرندیه در محل و بنا بر اظهارات راننده خودرو مشخص شد که این فرد در حال جابجایی یک محموله آهن با یک دستگاه خودروی تریلی بوده که در بین راه متوجه پنجر شدن لاستیک خودروی خود می شود.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی در ادامه گفت: زمانی که این فرد در حاشیه اتوبان توقف می کند، سرنشینان یک دستگاه خودروی پژو سواری به او نزدیک شده و با تهدید، بار تریلی راجدا کرده و خودرو را به سرقت می بردند.

سرهنگ سپهوند افزود:‌ با آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان، سه نفر اعضای این باند سرقت در یکی از استان های همجوار شناسایی و با هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی، طی عملیات های جداگانه پلیسی دستگیر شدند.

او اظهار داشت:‌ در مراحل بازجویی های انجام شده، سارقان به سرقت یک دستگاه خودروی تریلی و سرقت بار از خودرهای در حال عبور در مسیر اتوبان اعتراف کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی با بیان کشف خودروی سرقت شده و تحویل آن به مالباخته خاطر نشان کرد:‌ در ادامه رسیدگی به این پرونده یک نفر خریدار اموال مسروقه نیز دستگیر شد و سرانجام با تکمیل این پرونده،‌سارقان برای برخورد قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ سپهوند گفت: درپی شکایت فردی مبنی برسرقت یکدستگاه تریلی FH در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان دستگیری سارقین به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

او افزود: شاکی به مأموران اعلام کرد که راننده تریلی با بار گنداله آهن بودم که برای استراحت در کنار جاده متوقف شدم که موقع حرکت متوجه پنچر بودن یکی از لاستیک ها شدم که در همین حین یکدستگاه خودروی پژو 405 کنار من متوقف شد و دو نفر مرد قوی هیکل پیاده شدند و پس از بستن دست و پاهایم بنده را در بیابان رها کردند و بار تریلی را جدا کرده و تریلی را به سرقت بردند.

سپهوند در ادامه تصریح کرد: مأموران پلیس آگاهی پس از انجام تحقیقات گسترده و پیچیده موفق شدند یکی از سارقان را در یکی از استانهای همجوار شناسایی و با نیابت قضایی دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری دو نفر دیگر اعضای باند افزود: یک نفر مالخر نیز در این رابطه دستگیر و متهمین علاوه بر اعتراف به سرقت به عنف تریلی به 2 فقره سرقت محموله نیز اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه در پایان با بیان اینکه قیمت تریلی FH سرقت شده 18 میلیارد ریال برآورد شده بیان داشت: تریلی پس از انجام مراحل قانونی به مالباخته تحویل داده شد./صدا وسیما 

کپی