اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا: خبر داد

خطر بالای گسترش اپیدمی در شهرستان‌های همدان

خطر بالای گسترش اپیدمی در شهرستان‌های همدان

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ابن‌سینای همدان گفت: در استان همدان روند شیوع کروناویروس همچنان افزایشی است و شهرستان های استان در وضعیتی با خطر بالای گسترش اپیدمی قرار دارند.

دکتر منوچهر کرمی اظهار کرد: علت روند افزایشی را نمی توانیم به صورت یک عامل مسلط بدانیم بلکه مجموعه ای از عوامل مانند مراودات اجتماعی و اقتصادی، شرکت در دورهمی و مهمانی، ماسک نزدن در اماکن عمومی و اماکن مسقف باعث گسترش بیماری می شوند.

کرمی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی توسط بازاریان و ادارات و حتی نحوه قرار گرفتن افراد در صفوف مسئله خیلی مهمی است، تبیین کرد: همچنان خانم های خانه دار بیشترین درصد مبتلایان به کروناویروس را تشکیل می دهند و پس از آنان نیز مشاغل آزاد، بازنشتگان و کشاورزان قرار دارند اما نمی توانیم بگوییم کرونا روند خاصی در یک قشر دارد.

وی اخبار مبنی بر اپیدمی کرونا در مدارس استان میان دانش‌آموزان و معلمان را تکذیب کرد و گفت: در دانش آموزان و معلمان مورد ابتلا داشتیم اما بسیاری از این موارد مربوط به قبل از آغاز مدارس بوده و در هیچ نقطه ای از استان در مدارس گسترش اپیدمی را نداشتیم.

وی با بیان اینکه در حال انجام تمام تمهیدات لازم با آموزش و پرورش برای افرادی که در خانواده فرد مثبت یا مشکوک دارند، هستیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر واکسن کرونا ماسک، اجتناب از حضور در اجتماعات، نرفتن به بازار و شستشوی دست ها است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در پایان مطرح کرد: این بسیار مسئله مهمی است که افرادی اگر خود و یا خانواده شان علائم و مشکلات تنفسی دارند، نباید به مدرسه و سرکار بروند./ ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی