اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹
خدرویسی:

کمیته امداد مسئول فقرزدایی نیست/ پرداخت کمک هزینه ازدواج مددجویان ازدواج مجدد

کمیته امداد مسئول فقرزدایی نیست/ پرداخت کمک هزینه ازدواج مددجویان ازدواج مجدد

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد تاکید کرد: به مددجویانی که قصد ازدواج مجدد داشته باشند کمک هزینه ازدواج پرداخت خواهد شد.

حسین خدرویسی روز دوشنبه در نشست خبری با بیان اینکه از این تعداد یک میلیون و ۷۰۰ هزار سالمند هستند که نیازمند توجه خاص و ارائه خدمات ویژه هستند، افزود: برخی مددجویان تحت پوشش در قالب ۲۰۰ هزار زن سرپرست خانوار، ۴۰۰ هزار دانش آموز، ۸۰ هزار دانشجو، ۸۰ هزار دارای بیماری های خاص و غیره هستند.

وی با بیان اینکه ۱۳۸ هزار و ۵۰۰ فرزند ایتام و ۱۷۴ هزار و ۳۰۷ هزار نفر در قالب طرح محسنین از حمایت های کمیته امداد بهره مند هستند، تصریح کرد: فقر در کشور از حال تک بعدی خارج شده و شکل پیچیده ای به خود گرفته که حمایت همه جانبه همه دستگاهها را می طلبد.

خدرویسی اظهار داشت: قهرمان خدمت رسانی افتخار ما است زیرا به رغم حجم بالای تلاش شبانه روزی همه کارکنان خدوم کمیته امداد از ارائه هیچ خدمتی در دورترین نقاط کشور و نقاط صفر مرزی دریغ نخواهیم کرد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد تصریح کرد:‌ البته تاکنون کمک های بسیار خوبی از سوی بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای کمک به نیازمندان شده است اما برای رفع فقر از جامعه نیازمند همت همه دستگاهها هستیم.

خدرویسی با بیان به اینکه در مجموع تاکنون ۳۵۰ میلیارد تومان به نیازمندان کمک شده، اظهار داشت: در حوزه های حمایتی همچنین امسال ۵۳ هزار و ۱۸۷ اشتغال برای مددجویان ایجاد شده و برای ۵۰ هزار نفر از دانش آموزان تحت پوشش نیز ۵۰ هزار دستگاه تبلت خریداری شده و با توجه به نحوه آموزش در شرایط کرونایی کشور تا مهرماه اهدا خواهد شد.

وی افزود: اکنون به صورت ماهیانه ۶۴۰ هزار میلیارد تومان در وجه مددجویان واریز خواهد شد و از ابتدای سالجاری تاکنون هشت هزار و ۵۰۰ فقره کمک جهیزیه به مددجویان اهدا شده که تا پایان امسال ۵۰ هزار جهیزیه دیگر نیز اهدا خواهد شد.

کمک هزینه ازدواج مددجویان ازدواج مجدد پرداخت می شود

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با تاکید بر اینکه به مددجویانی که قصد ازدواج مجدد داشته باشند کمک هزینه ازدواج پرداخت خواهد شد، گفت: همچنین ۱۱۶ هزار وام کارگشایی، ۶۷ هزار فقره تسهیلات مسکن پرداخت شده و ۲۵ هزار خانوار نیز از معافیت انشعاب آب، برق و گاز بهره مند شده اند.

توزیع ۲ میلون سبد کالا به خانواده های تحت پوشش

خدرویسی از دیگر اقدامات کمیته امداد را توزیع ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار سبد کالا شامل برنج، روغن، مرغ و دیگر اقلام را عنوان کرد و افزود: توزیع این اقلام از چند روز گذشته در سراسر کشور آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
وی از دیگر برنامه های حمایتی کمیته امداد را اجرای طرح برون سپاری سالمندان به مراکز نیکوکاری عنوان کرد و گفت: پیش از اجرای این طرح پرونده خانواده زندانیان نیازمند حمایت به مراکز نیکوکاری ارائه می شود و ارائه خدمات مشاوره ای نیز از دیگر فعالیت هایی است که بسیار لازم و ضروری برای خانواده ها است.

حمایت از مادران شیرده

معاون کمیته امداد ادامه داد: از دیگر اقدامات حمایتی  برای خانواده های نیازمند، اجرای طرح رفع سوءتغذیه مادران شیرده است که اینگونه افراد پس از معرفی به کمیته امداد و تشکیل پرونده از لحاظ مسائل تغذیه ای تحت حمایت قرار می گیرند.

خدمات ویژه به خانواده های دارای فرزندان سه قلو به بالا

وی با تاکید بر اینکه خانواده های دارای نوزادان بیش از سه نفر و مادران دارای فرزندان سه قلو به بالا مورد حمایت قرار می گیرند، گفت: براساس برنامه ریزی های به انجام رسیده این دسته از خانواده ها در حوزه معیشت، مسکن، تغذیه و غیره مورد حمایت قرار می گیرند و ما در کنار آنها هستیم.

/ایرنا

کپی