اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

سردار حاجی‌زاده: اگر تحریم‌ها برداشته شود راه صادرات باز می‌شود

سردار حاجی‌زاده: اگر تحریم‌ها برداشته شود راه صادرات باز می‌شود

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، درباره پاسخ ایران به تهدیدات ترامپ، گفت: آنها این حرف‌های بی‌معنی را بارها بیان کردند چون گذشته که اعلام کرده بود ۵۲ نقطه ایران را می‌زند نمی‌تواند هیچ غلطی انجام دهد.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده روز دوشنبه در حاشیه آیین تجلیل و تکریم از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره برنامه ایران در واکنش به تحریم‌های تسلیحاتی آمریکا افزود: برنامه جمهوری اسلامی ایران با گذشته هیچ فرقی نخواهد کرد. زیرا ما خودکفا هستیم و اگر تحریم‌ها برداشته شود راه صادرات باز می‌شود. ولی در بحث تامین تسلیحات مورد نیاز کشور، خودکفا بوده و به خارج نیاز نداریم.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه درباره مزایای برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی ایران، نخستین مزیت را کسب پیروزی سیاسی عنوان کرد و یادآور شد: دومین مورد بازشدن دست ایران برای صادرات است که در واقع روی طرف آمریکایی با این کار کم می‌شود.

حاجی‌زاده در پاسخ به پرسشی درباره تهدیدات ترامپ و پاسخ ایران نیز تصریح کرد: ترامپ در گذشته و حال مقابل جمهوری اسلامی ایران امتحان خود را پس داده است و آنها این حرف‌های بی‌معنی را بارها بیان کردند. مانند گذشته که آمریکا اعلام کرده بود ۵۲ نقطه ایران را می‌زندآمریکایی‌ها مانند گذشته نمی‌توانند هیچ غلطی انجام دهند./ ایرنا

کپی