اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
امشب در مکث با سپند امیر سلیمانی همراه باشید

قصه صافکاری که به جای دو هفته هشت سال در جبهه ماند

قصه صافکاری که به جای دو هفته هشت سال در جبهه ماند

سی‌ودومین قسمت از سری سوم برنامه "مکث" دوشنبه شب حوالی ساعت ١٩ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در هفته پنجم از فصل جدید این برنامه که ویژه ماه‌های محرم و صفر تهیه شده سپند امیرسلیمانی مجری و راوی خواهد بود.

در این برنامه امیرسلیمانی میزبان عباس علی‌باقری و همسرش خانم تاجیک است. علی‌باقری صافکار ماه. خودرو که به عباس دست‌طلا هم مشهور است یکی از افراد معمولی و غیر نظامی است که در دوران دفاع مقدس در جبهه حضور پیدا کرد. در زمان جنگ مرسوم بود که اتحادیه‌ها و اصناف نیروهای ماهر و متخصص را برای مدتی کوتاه به جبهه اعزام می‌کردند تا از تخصص و مهارت‌شان در جهت کمک به رزمندگان استفاده شود. علی‌باقری هم در ابتدای جنگ از طرف صنف صافکاری خودرو برای مدت دو هفته به جبهه اعزام می‌شود اما این دو هفته حضور همان و ماندگار شدن در خط مقدم به مدت هشت سال همان. روایت شنیدنی خاطرات عباس دست‌طلا را از  دوران هشت سال جنگ تحمیلی از دست ندهید.

سری جدید برنامه «مکث» همچون برنامه مناسبتی که در ماه مبارک رمضان پخش شد، قصه‌ها و روایات جذاب آدم‌ها از یک موقعیت خاص به سمت حال خوب را روایت کرده و سراغ ماجراهای اجتماعی می‌رود. این برنامه اجتماعی به صورت گپ و گفت میان هنرمندان و صاحبان داستان‌های اجتماعی جذاب ضبط و پخش می‌شود.

کپی